ÇALIK, MİLLİ GOLFÇÜYÜ MAKAMINDA AĞIRLADI

Spor - Yayın Tarihi: 13/02/2018 14:08
 ÇALIK, MİLLİ GOLFÇÜYÜ MAKAMINDA AĞIRLADI

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık,  Serik Belediyesi Golf Akademi Kulübü Milli Golfçüsü Ali Altuntaş’ı elde ettiği başarısından dolayı tebrik etti ve makamında ağırladı.   


   Serik Belediyesi Golf Akademi Kulübü milli golfçüsü Ali Altuntaş Ocak ve Şubat aylarında katıldığı turnuvalarda elde ettiği dereceleriyle rakiplerini geride bırakıp şampiyon oldu. Milli golfçü, profesyoneller arasında katıldığı, Serik’e bağlı Belek Turizm Merkezinde 24-26 Ocak ve 2-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Gloria Futures ile Uluslararası Golf Mad Pro-Am Golf Turnuvası'nda elde ettiği derecesiyle şampiyon oldu. Sezonun ilk ayağı olan Gloria Futures Turnuvasında 22’si profesyonel, toplamda 32 golfçünün yer aldığı turnuvada yarışan Milli golfçü Altuntaş, profesyonellerde toplamda -11’le, şampiyon oldu. Serik Belediyesi Milli Golfçüsü Ali Altuntaş, 2-4 Şubat tarihleri arasında 27 ülkeden 204 sporcunun mücadele ettiği 15'inci Uluslararası Golf Mad Pro-Am Golf Turnuvası’nda elde ettiği -14 derecesiyle birinci olurken, 5 bin Euro ödülün de sahibi oldu. Ayrıca genç golfçü elde ettiği derecesiyle World Ranking Point (Dünya sıralama puanı) alma hakkı kazandı.

ÇALIK; ‘‘ İLÇEMİZDE MİLLİ SPORCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Başkan Çalık, milli golfçüyü elde ettiği başarısından dolayı tebrik etti. Çalık; ‘‘Biz belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Milli golfçümüz Ali Altuntaş katıldığı turnuvalarda, sezona iyi bir başlangıç yaptı. Kendisini tebrik ediyorum. İnşallah spora yaptığımız yatırımlarla gelecekte uluslararası turnuvalarda ülkemizi ve ilçemizi temsil edecek milli sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz’’ dedi. 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı