Et fiyatları eskiye döndü!

Yaşam - Yayın Tarihi: 13/02/2018 12:53
Et fiyatları eskiye döndü!

İthal etin Türkiye’ye girmesi sonucu düşen et fiyatları, üreticilerin tepkisine neden olmuştu. Zarar ettiğini öne süren hayvan üreticileri şimdilerde fiyatların eski seviyelere gelmesinden memnun.


Türkiye’de tarım ve hayvancılığın önemli yerleşim birimlerinden birisi olan Bursa’nın Yenişehir ilçesinde hayvan kesim fiyatlarının normale dönmesi üreticilerin yüzünü güldürdü. Yenişehir’de hayvan üreticiliği ve kasaplık yapan Selçuk İşsever, “2,5 ay önce ithal etin Türkiye’ye girmesi ile kuzu etinin kesim fiyatı 30 ila 32 lira arasına kadar düşmüştü.

Şu anda ithal etin girmeyişi ile kuzu kesim fiyatları 37-38 lira arasında değişiyor. Üretici memnun, para kazanıyor. Tezgâhta kemikli kuzu eti 45, kemiksiz kuzu eti 65 liradan satılıyor” diye konuştu.

İthal etin piyasaya girmesi ile büyükbaş hayvan kesim fiyatlarının da 23 liraya kadar düştüğünü belirten İşsever, “Büyük baş hayvan bugün itibarı ile 26-26,5 lira arasından kesiliyor. Fiyatlar oturdu. Dana kıyma 40 lira, kuş başı 42 liradan satılıyor” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı