Mehmet Özen Mehmet Özen Toplam Yazı: Array Tüm Yazıları

Marka Farklılıktır;

Yayın Tarihi: 28/05/2014 12:25

Marka Farklılıktır;

Farklılaşmanın, sürekliliğin ilk ve tek yolu marka olmak ve markalaşmaktır. İşte “neden marka “ sorusunun yanıtı burada saklıdır.

Global dünyada firmalar varlıklarını tüketici tarafından ayırt edilebilirlik ve tanınmışlığın sağlanması için marka tescili yaptırmanın önemli olduğu bir dönem içerisindedir.

Üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalar verdiği hizmetin kalitesini, tüketici pazar payını markalarını koruyarak genişletebilirler.

Tüketicinin marka bilincine eriştiği dönemimizde alınan ürünler firma tanınarak değil, marka bilinirliğine göre tüketilmektedir.

Öyle ki marka; firmaların kalite düzeyini, niteliğini ve piyasadaki değerini ölçmektedir. Bunca kriteri bir arada toplayabilen markayı korumanın ilk yolu markanın yaratıcısına tescil edilmesi ile başlar.

Makro Patent klasik anlamda başta markalar, patentler, tasarımlar olmak üzere coğrafi işaretler ve entegre devrelerin topografyalarının tescil işlemlerini yürütmekle birlikte, firmalara danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Marka Hakkı, markanın 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre tescil edilmesi ile elde edilir.

Tescilli bir marka, başkasına devredilebilir, miras yoluyla intikal edebilir, kullanma hakkı lisans konusu olabilir, rehin edilebilir ve teminat olarak gösterebilir. Bu nedenle iş dünyasında ‘‘MARKA TESCİLİ’’ çok önemlidir.

Bolluk,bereket ve kazançlarla dolu yarınlar,esenlikler<span "="" style="font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; line-height: inherit;">Mehmet ÖZEN

mehmet@makro patent.com.tr ulaşabilirsiniz…

 

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı