Ümit Ünaldı Ümit Ünaldı Toplam Yazı: Array Tüm Yazıları

Bir arada yapabildiğimiz tek şeyin DARBEYE HAYIR demek olduğunu üzülerek öğrendim

Yayın Tarihi: 25/07/2016 13:05

Bir arada yapabildiğimiz tek şeyin DARBEYE HAYIR demek olduğunu üzülerek öğrendim.

Evet, bir arada kurabildiğimiz tek cümle bu ama evet sonunda kocaman bir ama var, üzende bu ya zaten…

Darbenin ertesi gününden itibaren yapılan paylaşımlara bakıyorum da, yine birbirini suçlamalar partileri kurumları kahraman ilan etmeler.

CHP Taksimde demokrasi Mitingi yapıyor, AKP liler de bizde katılacağız hatta destek olmak için ulaşımı ücretsiz yapıyor. Ne güzel değil mi. Ama bir bakıyorum Facebook âlemi AKP lilerin kendi mitinglerine katılmasına tepki gösteriyor. Yahu demokrasi Babanızın malı mı? Eskiden Atatürk sadece sizindi şimdi Demokrasi de sizin anlaşılan.

AKP liler de kendi içerisinde komik durumdalar. Birleştikleri tek nokta Tayyip Erdoğan’ın efsanevi liderliği. İlk günler Davutoğlu’na giydiriyorlardı. Baktılar Davutoğlu çok da önemli değil. Şimdilerde Abdullah Gül’e giydiriyorlar. Neymiş o atamaları o yapmış, neymiş hemen TV lere çıkıp kendini ön plana çıkartıyormuş. Yahu ben bir MHP gönül vereni olarak size bir şey diyeyim mi, Yatın Kalkın Abdullah Gül’e dua edin. Bu güne bu gün Tayyip Beyin önündeki tüm dikenli telleri kaldırdı. Çankaya’ya çıkan ilk muhafazakâr Cumhurbaşlanı, İlk Başörtülü Cumhurbaşkanı eşi. Hatırlıyorsunuz değil mi komutanların selam vermemek için önünden kaçtığı günleri.

Ha birde hepsinin ortak bir noktası var. İstisnasız hepsi Meral Akşener hanımefendiye giydiriyor. Sanırsınız Fetonun 2 numarası. Kadın ispat etmeyen şerefsizdir dedi daha ne desin anlamadım. Ha Fetocumudur valla at izi it izine o kadar karıştı ki bu gün FETO cu çıksa şaşırmam ama ne bileyim Binali Yıldırım da Fetocu çıksa şaşırmam. Adamlar her yeri ele geçirmiş.

Bizim partimi… Biz sessiz sedası olanı biteni seyrediyoruz. Ve sadece gülümsüyoruz. Yazdıklarımız söylediklerimiz ortada. Yıllardır söylemeye devam ediyoruz bunları. Sizler bizim yıllar önce söylediklerimizi sanki bu gün keşfetmiş gibi söylüyorsunuz ya.
 

İçimizden gülüyoruz sadece. Neden sesli gülmüyoruz derseniz biz sizin gibi değiliz. Rencide olmanızı istemeyiz.

 

Sonuç mu? En azından Darbeye Hayır diyebildik.

Bundan sonrası ne olur derseniz, bu güne kadar ayrışmadan beslenenlere düşüyor görev. Bu günden sonra birleştirici olurlarsa yeniden TÜRK MİLLETİ gibi hareket ederiz.

 

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı