Murat SEYİRCİ 'Seyir Defteri' Murat SEYİRCİ 'Seyir Defteri' Toplam Yazı: Array Tüm Yazıları

Böyle bir başkan!

Yayın Tarihi: 25/10/2017 10:36

AK Parti’nin İstanbul ve Niğde’den sonra Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanlarına ‘istifa edin’ mesajının konuşulduğu şu günlerde, Aksu’nun AK Partili Belediye Başkanı Halil Şahin ile ilgili notlar aklıma geldi.

Konuya geçmeden önce…
AK Parti, Belediye Başkanları kararı ile adeta ezber bozuyor. Seçimle gelen süresi bitmeden istifa ettiriliyor, yerine ise seçilmiş meclis üyesi seçtiriliyor. Bu durum, ülkemizde çalışmayan veya çalışıyorum deyip vatandaşa eziyet yaşatan, yada başka destekçilerini kayıran isimlerinde kendine çeki düzen vermesine neden oluyor.

Bu durum karşısında AK Partili Belediye Başkanları, artık ben bir dahaki seçime kadar buranın sahibiyim’ diyemeyecek, kendini sorgulayacak.

AK Parti’nin ezber bozan kararı bir yana, Başkanlar içinde ezber bozan biri de Antalya’da kendine göre Belediye yönetiyor.
Bahse konu kişi Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin

Kendisi ile tanıştınız mı bilmem ama tanışanlar Halil Şahin’in nasıl Belediye Başkanı olduğunu kendi kendine soruyor.
Farklı bir insan, farklı bir karakter…
Oturması kalkması, konuşması susması değişik bir insan.

Çoğu zaman başına buyruk cümleler kuran, makamda otururken bile gayri ciddi davranabilen biri. Belediyenin basına geçtiği bazı haberlerde makamında oturma biçimi bile bunu anlatıyor.

Şayet benim zihnimde ki model başkana hiç uymuyor.
Kendisi ile ilgili anlatılanlar, başkalarının da benim gibi düşündüğünü doğruluyor. Yani bende bir anormallik yok. Hatta AK Parti’nin içinde bile ‘nasıl seçildi bu adam’ diyenler var.

Kendisi ile ilgili bir sorunun mu varda yazıyorsun’ derseniz…
Benim sorunum, makamı dolduran insanların makamı ne kadar doldurduğu ile ilgili. Pek çok siyasetçinin rahatsız olduğu davranışlar sergileyen Şahin dikkat çekmeyecek gibi değil.

Hatta bir toplantıda milletvekillerinden birinin kendisine kazma dediği, kendisinin ise kürsüde Aksu’nun her yerine kazma vurduk’ diyerek zekice davranış sergilediği de söylenir.

Bazı başkanlar yaptıkları ile konuşulur, bazı başkanları yapmaması gerektikleri ile konuşulur.
Siz bir şirket açar personelinizi yönetebilirsiniz, kimse sizin liderliğiniz ile ilgilenmez. Ancak bir belediye yönetiyor ve hizmet ettiğiniz binlerce kişi size emanet ediliyorsa; hem liderliğiniz, hem temsil kabiliyetiniz, hem giyiminiz, hem kuşamınız konuşulur.
Hele birde cümle kurarken özensiz davranış sergilerseniz, başından sonuna her duruşunuz sorgulanır hale gelir.

İnsanları ayırt etmeyi sevmem ama bir makamın ağırlığını da iyi bilirim.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin kimine göre çalışıyor, kime göre yatıyor…
Konuştuğum herkese göre ise koltuğa üç beden küçük, 5 beden gayri ciddi geliyor.

Hayata Seyirci kalmamanız dileğiyle.

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı