Hayatınızı nizama sokacak birbirinden faydalı tavsiyeler

Yaşam - Yayın Tarihi: 12/08/2017 17:32
Hayatınızı nizama sokacak birbirinden faydalı tavsiyeler

Uygulamaya başladığınız takdirde hayatınızı nizama sokacak tavsiyeler...


1. Alışverişteyken, eşit uzunluktaki kasa sıralarından hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız, çok çocuklu olan sırayı seçin. Bu sıralar gereksiz kalabalık gözükseler de çabuk ilerlerler.

2. Arabanın kapısını açarken sağ elinizi kullanın. İstemsizce arkanıza bakmanızı ve yolu kontrol etmenizi sağlar.

3. Mikrodalgada yemek ısıtmadan önce, yemeğin üzerine biraz su serpin.

4. Dairenizin su vanasının nerede olduğunu öğrenin. Acil bir durumda onu aramak pek keyif verici bir deneyim olmayacaktır.

5. Konuşurken stres olan, heyecanlı biriyle konuşuyorsanız, söylediklerini kafanızı sallayarak takip edin.

6. Çay kahvede şekerden bir türlü vazgeçemiyorsanız, bardağa önce şeker atın. Ne kadar şeker aldığınızı gözlerinizle görürsünüz ve ister istemez kısmak istersiniz.

7. Hediye verirken kısa bir açıklama yapın. Hatta mümkünse ufak bir hediye kartına bunu yazın. Çok daha anlamlı ve üzerine düşünülmüş bir jest olacaktır bu.

8. Bir yazıyı kapatmak istiyorsanız karalamak yerine üzerine başka harfler yazın. Böylelikle tamamen okunmaz olur.

9. Köpeğinizi gezmeye çıkardıysanız ve bir şeyin kokusunu aldıysa onu engellemeyin, tasmasını çekmeyin.

10. Yeni bir eve taşınırken evdeki demirbaşların ve diğer şeylerin fotoğrafını çekin. Evden çıkarken ev sahibi hasarları bahane ederek depozitonuza çökmek isterse fotoğrafı gösterirsiniz.

11. Taşınmacalara devam. Yeni bir eve taşınırken, o evin adresini verdiğiniz aboneliklerin bir listesini oluşturun. Başka yere taşınırken hangi aboneliklerde adres güncellemesi yapacağınızı hatırlamak zorunda kalmazsınız.

12. Yanınızda sağlıklı atıştırmalıklar taşıyın. Eğer onları canınız yemek istemezse, muhtemelen acıkmadınız. Yalnızca canınız sıkıldı.

13. Sıkıcı işleri yaparken podcast dinlemek, yapılan işe keyif kattığı gibi zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirmenin güzel bir yoludur.

14. Erken kalkma alışkanlığı edinmek istiyorsanız, kalkar kalkmaz yapmaktan keyif aldığınız, farklı bir şey yapın.

15. Mutluluk üzerine kafa mı yoruyorsunuz? O halde bizden bir düşünce: Mutluluk birileriyle gelen bir şey değil, sizin tarafınızdan yapılan ve inşa edilen bir şeydir. Sizi mutlu edecek şeyleri yapmaya başlayın.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı