Cemil Çay 'Vatandaş Konuşuyor' röportajı

Vatandaş Konuşuyor - Yayın Tarihi: 27/04/2011 11:47
Cemil Çay 'Vatandaş Konuşuyor' röportajı

AntalyaBurada soruyor Cemil Çaycevaplıyor.


Kepezden memnun musunuz?

Cemil Çay: Elektrik ve su paraları çok geliyor. Onun haricinde parklar bahçeler parklar çok güzel. Vakit geçirilecek, eşimizle çocuğumuzla çıkıp gezebileceğimiz yerler var yani.

Memnuniyetiniz bunlardan. Peki, ulaşımla ilgili ne düşünüyorsunuz, herhangi sıkıntılarınız var mı?

Cemil Çay: Ulaşım yönünde şu anda bir problem yok. İstediğimiz yerden istediğimiz yere istediğimiz zamanda ulaşabiliyoruz.

Birde şöyle bir soru sormak istiyorum. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütücü’nün çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Cemil Çay: Hakan tütüncü şu anda parklarla bahçelerle meşgul. Ona parkları yapmak kaldı. Yapabileceği bir şey yok zaten. Oda bir zahmet onları yapsın.

Antray hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cemil Çay: Hiçbir işe yaramaz. O Antalya’nın içerisinde kısa bir döngü sadece. Dön Allah dön aynı yerde. Antalya’ya akışı olmayan bir proje. Antalya’ya da bir şey sağladığı da yok zaten. Ben Antray’ı şöyle değerlendiririm kendimce; bu projenin maddi bir yararı olması için kemer yolundan başlaması gerekiyordu. Vatandaşı oradan toplayıp Antalya’ya akışını sağlasaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Onun bir getirisi yok ki Antalya’ya sıkıntısında başka. Çok cazip toplu taşıma aracıdır. Vatandaş istifade eder ama çok önemli bir yatırım olarak da görmüyorum.

Büyükşehir ne yapıyor sizce onun çalışmaları nasıl?

Cemil Çay: Hakan Tütüncü hakkında söylediğim gibi ona da parkları bahçeleri düzenlemek kaldı. Hakan Tütüncü’nün gibi bir fonksiyonu var. Ben buraya geleli on sene oluyor. Burada yapılması gerekenlerin çok üzerinde burası. Önceden adım atılmayacak kadar kötü bir yerdi ama şu anda bir metropol oldu. Bunu da Menderes Türel’e borçludur yani herkes. Halkta onu nedendir bilinmez görevden aldı.

Belediyelerden beklentiniz var mı?

Cemil Çay: Beklentiler bitmez ama burada en önemli problemlerden biri 2B’dir. O sorunu bir şekilde halletmeleri gerekiyor. Bu dönemde de halledileceğini de zannetmiyorum. Ama gelecekte halledilmesi lazım.

Son bir soru soracağım size. Peki hangi partiye oy vermeye düşünüyorsunuz ve neden o parti?

Cemil Çay: Ben Ak Partiye oy vermiyorum, saadet partisine oy vereceğim. Nedeni ise saadet bu ülkenin taşı toprağıdır. Bu ülkeye hizmet üreten bir bahçedir, portakaldır ve elmadır. O yüzden bu bahçenin kurumasını istemiyorum.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı