Ukraynalı heyet Aspendos'u gezdi

Turizm-Tatil - Yayın Tarihi: 14/12/2016 15:42
Ukraynalı heyet Aspendos'u gezdi

Antalya'nın Serik İlçesi'nde düzenlenen Türkiye Ukrayna Turizm Zirvesi'ne katılan heyet Aspendos Antik Kenti'ni gezdi.


Serik Belediyesi tarafından Türkiye- Ukrayna arasında siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye Ukrayna Turizm Zirvesi'ne katılan aralarında siyasetçi, turizmci ve gazetecilerin bulunduğu 30 kişilik grup, tarihi Aspendos Antik Kenti'ni gezdi. 

Ukrayna Parlamento Meclisi Milletvekili Lev Pıdlısetky, "Türkiye ve Ukrayna arasında kültür benzerlikleri çok fazla. Bu yüzden yabancılık çekmediğimiz harika bir ülkedeyiz. Buraya gelmemize neden olan Turizm Zirvesi ile iki ülke arasında turizm, enerji ve tarım alanlarında yapılan antlaşmalar sayesinde sağlam ilişkiler kurulacak" dedi. 

Tarihi antik tiyatroyu gezen heyette yer alan Zaporozhye Belediye Başkan Yardımcısı Natalia Zaychenko da "Türkiye'de olmak ve tarihi Aspendos Tiyatrosu'nu görmek beni çok mutlu etti. Hedefimiz belediye başkan yardımcılığı yaptığım Zaporozhye'yi turistik merkez yapmak" diye konuştu.

Ukraynalı heyet daha sonra Kadriye Mahallesi'nde çilek seralarını da gezdi. Çileklerin nasıl üretildiği ve pazarlandığı hakkında bilgi alan heyete çilek ikram edildi.

 
Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı