Turgay Genç'ten yurt dışı yasağı açıklaması

Döşemealtı - Yayın Tarihi: 07/11/2016 16:39
Turgay Genç'ten yurt dışı yasağı açıklaması

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in İçişleri Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışına izin verilmemesi ve  “Genç’e yurt dışı yasağı” konuldu iddialarının ortaya çıkmasıüzerine Genç'ten açıklama geldi.


Son birkaç gündür yazılı ve görsel basın da yer alan “Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e yurt dışı yasağı” konulu haberler yer almaktadır.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek üzere bu açıklama zorunlu hale gelmiştir.

Belediye Başkanı Sayın Turgay Genç’in yanısıra Döşemealtı Kaymakamı Sayın Mehmet Baygül, Büyükşehir ve Döşemealtı Belediye Meclis Üyesi Sayın Arzu Yıldırım, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Cevat Yanar, Park ve Bahçeler Müdürümüz Sayın Sevgi Biçer Türkay ve İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Sayın H.Burak Öztürk’ün de bulunduğu kafile ile 6 günlük iş gezisi düzenlenmiştir.

İtalya’ya yapılacak iş ve kültürel gezi nedeniyle yasal izinler alınmış olup ilgili makamlara zamanında iletilmiştir. Belediye Başkanımız Sayın Turgay Genç’in izni İçişleri Bakanlığı’na bağlı olup gerekli bilgilendirme yapılmış ancak Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması nedeniyle iznin kabul edilmediği açıklanmıştır.

Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Numan Kurtulmuş, yakın tarihte yazılı ve görsel basında yaptığı açıklama da OHAL nedeniyle 112’si Ak Partili olmak üzere toplam 170 Belediye Başkanına yurt dışı gezisi için izin verilmediğini açıklamıştır.

Dolayısıyla Belediye Başkanımız Sayın Turgay Genç’in yurt dışına çıkış izni verilmemesi Belediye Başkanımıza yönelik şahsi bir uygulama olmayıp, OHAL nedeniyle tüm Belediye Başkanları’nın aynı uygulamaya tabi olduğu gerçeğinin göz ardı edilmemesini önemle rica ederiz.  (7.11.2016)

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı