TMF Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere'den Büyükşehir'e sert tepki

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 27/12/2016 16:05
TMF Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere'den Büyükşehir'e sert tepki

Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Muhtarlar İstişare Toplantısı da yaşanan protokol sorununa TMF Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere sert tepki gösterdi.


Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Muhtarlar İstişare Toplantısı da yaşanan protokol sorununa TMF Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere sert tepki gösterdi. Protokol konuşmalarının düzensiz yapıldığını dile getiren Gökdere Antalya'da 550 üyesi olan Türkiye Muhtarlar Federasyonu Antalya İl Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Yılmaz'a konuşma yaptırılmamasını büyük bir talihsizlik olarak niteledi.

Gökdere açıklamasında; “100 üyesi başka bir dernek başkanına mikrofon verip konuşma yaptırılıyor, Antalya’da 550 üyesi olan dernek başkanımız yani Antalya İl Başkanımız Mustafa Yılmaz konuşturulmuyor. Bu olay büyük bir talihsizliktir, burada yapılan yanlış bizleri de son derece üzmüştür” dedi. Başkan Gökdere ayrıca; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarımıza karşı gösterdiği nezaket ve incelik maalesef Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği istişare toplantısında bizlere gösterilmemiştir.

Unutulmamalıdır ki muhtarlar toplumun temel taşıdır. Bizler Türkiye muhtarlar Federasyonu olarak temsilcimiz Mustafa Yılmaz'ın protokol dışında tutulmasını üzüntüyle karşıladık. Konuyla ilgili Sayın Menderes Türel'in protokol düzenini sağlayan yetkililerle görüşmesi ve bu büyük skandalı hesabını sorması gerekmektedir. Bizler Antalya'da muhtarlarla birlikte istişare toplantısı yapılmasını gerçekten çok önemsiyor, destekliyoruz ve bu konuda atılan adımların olumlu buluyoruz. Bu toplantılar birlik ve beraberliğimize büyük katkılar sağladığı gibi yapılan konuşmalar sorunlar için çözüm önerilerini de beraberindi getiriyor” dedi.

TMF olarak bundan sonra yapılacak toplantılara da katılmayacaklarını da dile getiren Başkan Gökdere; “Biz burada yapılan yanlışın hesabının sorulması gerektiğini düşünüyor, bize yapılan yanlışın hesabını soruyor, konuyla ilgili hata yapanların hesap vermesi gerektiğini söylüyoruz. Bundan sonrasında bu işi çözmesi gereken kişi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’dir. Bu yanlışı kim yaptıysa hesabını sormak da Sayın Türel’e düşer” dedi. 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı