Türk kahvesi nasıl yapılır?

Teknoloji - Yayın Tarihi: 07/02/2017 10:09
Türk kahvesi nasıl yapılır?

Kültürümüzün bir parçası olan Türk kahvesi ülkemizde oldukça sevilir. Sabah kahvaltı sonrası ya da lezzetli bir yemek sonrası içilen türk kahvesi damaklarda farklı bir lezzet bırakır. 


Kahve içerken yapılan sohbetlerin de tadına doyum olmaz. Hazırlanması da oldukça kolaydır. Çekilmiş olarak kahveyi temin ettikten sonra, kahve ve suyu bir cezveye koyarak ve arzuya göre şeker de ilave ederek pişirebilirsiniz. Türk kahvesi hazırlamak oldukça kolaydır. Kalabalık gruplar için kahve hazırlayacak bir makine ihtiyacınız varsa Arçelik Telve ikili Türk kahvesi makinesi sizin için ideal olacaktır.

 

Türk kahvesi nasıl yapılır?

 

Kahveyi kaç kişilik yapacaksanız malzemeyi ona göre hazırlamalısınız. Fincan sayısı kadar iyi suyu cezveye öncelikle boşaltın. Burada ilk püf noktasını verelim; suyun soğuk olması kahvenizin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.  Eğer kahveler şekerli olacaksa kişi başına göre cezveye şeker de eklemelisiniz. Az şekerli ya da şekerli olmasına bağlı olarak şeker oranını ayarlayabilirsiniz. Sıra kahveyi cezveye eklemeye geldi. Her fincan için 2 çay kaşığı kahve ilave edip cezveye koyduğunuz tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra kahveleri düşük ateşte pişirebilirsiniz.

 

Bir püf noktası daha verelim; kahvelerinizin köpüklü olmasını istiyorsanız köpürmeye başlayan kahvenin üzerinden kaşıkla alarak kahve fincanlarına alabilirsiniz. Kahveyi çok kaynatmadan fincanlara bölüştürebilirsiniz. Kahvelerin yanına birer bardak su koyarak servisi yapabilirsiniz.

 

Kahve yapmanın çok daha pratik bir şekli daha var. Hele ki kalabalık bir gruba kahve sunmanız gerekiyorsa, hiç panik yapmayın. Bir kahve makinesi edinerek hızlıca hem de bol köpüklü kahveler hazırlayabilirsiniz. Kahve makinesi çeşitlerini hem mağazalardan hem de e-ticaret sitelerinden temin edebilirsiniz.

 

Elektrikli çalışan Türk kahvesi makinesi çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirlemek için hem kalitesi hem de güvenilirliği ile oldukça tercih edilen Arçelik ürünleri için Arçelik yetkili satıcısı www.asilev.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu makineler hem evlerde hem de ofislerde kolaylıkla kullanılabiliyor. Asilev.com.tr adresine girdiğinizde Türk kahvesi makine çeşitlerini inceleyebiliyorsunuz. Kalabalık gruplar için kahve hazırlayacak bir makine ihtiyacınız varsa Arçelik Telve ikili Türk kahvesi makinesi uygun olacaktır. Daha küçük bir makine ihtiyacımı görür diyorsanız, bu durumda tek cezveli bir makine sizin için yeterli olacaktır.

 

Türk kahvesi makinesi yanı sıra tüm beyaz eşya, küçük ev aletleri, elektronik ürün ihtiyaçlarınızda Asilev.com.tr yanınızda yer alıyor. Siteyi ziyaret ettiğinizde aradığınız ürünleri ayrı kategoriler altında görüntüleyebiliyor ve inceleyebiliyorsunuz. Arçelik markasına ait ürünler arıyorsanız Arçelik bayisi Asilev.com.tr vasıtasıyla oturduğunuz yerden ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı