TKDK hibe desteği için proje başvuru kabulüne başladı

Tarım ve Hayvancılık - Yayın Tarihi: 13/02/2018 12:45
TKDK hibe desteği için proje başvuru kabulüne başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, 87 milyon 239 bin avro hibe vereceği “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” başlığı altında 7 sektörü kapsayan proje başvuru ve kabul işlemlerine başladı. TKDK Başkanı Hakan Kalender,  IPARD II kapsamında 2020 yılına kadar yaklaşık 5 milyar liralık hibe kullandıracaklarını bildirdi.


Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan TKDK Başkanı Hakan Kalender, IPARD II kapsamında 2020 yılına kadar yaklaşık 5 milyar liralık hibe kullandıracaklarını söyledi.

Kurumun 2007 yılından beri AB desteğiyle kırsal bölgelerde yatırımcılara kalkınma hibeleri sağladığını bildiren Kalender, Türkiye genelinde 42 ilde kuruma bağlı koordinatörlüğün faaliyet gösterdiğini, et işletmelerinden süt işletmelerine, yumurtadan tavukçuluğa kadar birçok farklı sektörde farklı oranlarda hibe dağıttıklarını belirtti.

Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) birinci döneminde 11 bin projeyle yapılan 7 milyar liralık yatırımla 60 bin kişiye istihdam oluşturduklarını vurgulayan Kalender, hibe ve desteklerle kırsaldaki ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesine, yatırım yapmak isteyen girişimciye her türlü olanağı sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı