Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması Antalya'da ne zaman başlıyor

Tarım ve Hayvancılık - Yayın Tarihi: 19/08/2017 19:38
Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması Antalya'da ne zaman başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması başlıyor. 


Kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak ve aynı zamanda günlük iş tempolarından farklı bir ortamda sosyal bir aktivite ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek yarışmalara Antalya’nın 18 ilçesinden 133 kadın çiftçi katılıyor. İlk yarışma 23 Ağustos 2017 tarihinde Korkuteli Öğretmen Evinde yapılacak.

İlçe birincisine bin 750 TL ödül 

Kadın çiftçiler, ilk olarak ilçe yarışmasında ilçe birincisi olmak için yarışacak. Yarışmalarda kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru sorulacak. İlçe yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilere sırasıyla bin 750, bin ve 600 TL ödül verilecek.

Birinciye 15 Bin Türk Lirası

İlçe finallerinde birinci olan kadın çiftçiler Antalya’da gerçekleştirilecek yarı finale ve ardından il finaline katılarak Antalya birincisi olmak üzere ter dökecek. İl finalinde birinci olan kadın çiftçiye 15 bin Türk Lirası, ikinciye 10 bin Türk Lirası, üçüncüye ise 7 bin 500 Türk Lirası ödül verilecek.

İl Finali 7 Ekim 2017 tarihinde saat 14:00'da Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu' da yapılacak.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı