Sony hack’lendi filmler internete düştü

Bilim - Yayın Tarihi: 02/12/2014 18:28
Sony hack’lendi filmler internete düştü

Sony'nin hack'lenmesi üzerine gösterime bile girmeyen filmler torrent'e düştü. Henüz vizyona giren ve başrolde Brad Pitt'in oynadığı Fury daha şimdiden 1 milyondan fazla bilgisayara indirildi.


Sony Pictures Entertainment'ın geçen hafta hack'lenmesiyle, internette "indirmeye sunulmuştu." Şimdiyse Sony'nin tadını kaçıran bir gelişme daha yaşandı ve firmanın bilgisayarlarında bulunan, henüz gösterime bile girmemiş filmlerin kopyaları, internette yayınlandı.

Hacker'ların saldırı sonucunda yaklaşık 11 terabaytlık veriyi Sony'den kaçırmayı başardıkları anlaşılıyor. Kendisini Barışın Bekçileri (#GOP) olarak adlandıran hacker grubu, saldırının hemen ardından Sony Pictures'ı uyarmış, isteklerinin 24 Kasım'a kadar yerine getirilmemesi halinde verileri yayacağını söylemişti. Re/code'un raporuna göre Sony Pictures, şu sıralar saldırının Kuzey Kore kaynaklı olabileceğini düşünüyor. Firmaya göre saldırı, Sony'nin henüz gösterime girmeyen, Kuzey Koreli lider Kim Jong-Un'un CIA tarafından katledildiğini canlandıran "The Interview" filminden kaynaklanmış olabilir.

Sony sözcüsü, konuyla ilgili olarak “Sony Pictures Entertainment içeriğinin çalındığı bu olay hırsızlık kapsamına girmektedir ve yetkililerle bu konuda ortak bir çalışma içerisindeyiz.” Dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı
Benzer Haberler