Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen mazbatasını aldı

Siyaset - Yayın Tarihi: 24/02/2017 15:30
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen mazbatasını aldı

19 Şubatta Saadet Partisi Antalya İl Başkanı olan Ramazan Düzen Muratpaşa İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.


“Antalya’da Düzen Değişiyor” sloganıyla il kongresine giden Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığında, uzun yıllar il başkanlığı görevini ifa eden Galip Akın’ın koltuğuna, İl Teşkilat Başkanı Ramazan Düzen oturdu. Muratpaşa İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Düzen, bundan böyle Antalya siyasetinde Saadet Partisinin sesinin çok daha gür çıkacağının müjdesini verdi. Ülkenin sorunları ile yakından ilgilendiklerini belirten Başkan Düzen, bunun yanında Antalya yerel gündemin nabzını da tutacaklarını söyledi. Düzen, “Ülke iyi yönetilmiyor. Ekonomi adım adım iflasa sürükleniyor. Bakınız 2017’ye henüz başladığımız bu zaman diliminde merkezi yönetimin borç stoğu 800 milyar Türk Lirasını aşmış durumdadır. Dikkat edelim lütfen, bu rakam sadece merkezi yönetimin borç stoğudur. Şimdi olayı saptırmak isteyenler bu rakam üzerinde spekülasyonlar yapıyor, yok bu borç özel sektörün borcu, yok hane halkının borcudur diye. Hayır, bu borç sadece merkezi hükümetin borcudur. Özel sektör ve hane halkının borçları ile birlikte ülkemizin toplam borcu 2 trilyon Türk lirasını geçkindir. “Borç Yiğidin Kamçısıdır” mantığının bugün ülkede geldiği nokta budur. Yazıktır, günahtır. 2017 bütçesinde 598 milyar TL bütçe gelirimiz var ama buna karşın 800 milyar TL borcumuz. Söyler misiniz lütfen, gelirlerin 1.33 katı olmuş bu borcu ne ile ödeyeceksiniz? Gittiğiniz yol yol değil, uyanın artık, kendinize gelin” şeklinde konuştu.

"NEDİR BU YATIRIMLAR?"

Üretim ekonomisine geçilmediği takdirde bu durumun düzelmeyeceğine dikkat çeken Düzen, “Hükümet küresel sömürü sisteminin devamına yönelik yatırımlar yapmaya ısrarla devam ediyor. Stadlar, spor salonları, parklar, teleferikler, alt geçit üst geçitler bu ülkede işsizliği çözmez, doğudan batıya göçü çözmez, kentleşmenin problemlerini çözmez. Bu ülkeye fabrika lazım, istihdamı artırıcı yatırımlar lazım, yüzde on ikilere dayanan işsizliği önleyici iş sahaları lazım. Geçenlerde Başbakanımız Antalya’ya geldi, 67 tesis açılışı yaptı ve 15 yılda Ak Parti olarak Antalya’mıza 18 milyarlık yatırım yaptıklarını ifade etti. Nedir bu yatırımlar? Kabaca hızlı tren, alt ve üst geçitler, stadyum, park ve bahçeler, yüzme havuzları vs vs. Hiçbir tane üretime yönelik yatırım var mı içlerinde, yok. İstihdam sağlayıcı tarım var mı, yok. Bakınız Türkiye’de 200 bin liralık bir yatırım 1 kişilik istihdam alanı açar. Bu rakam planlamacıların verdiği rakamdır. Öyle ise 18 milyarlık yatırım stadlara, yüzme havuzlarına değil de üretime yönelik yapılsaydı 90.000 kişilik bir istihdam oluşturulacaktı. Şimdi elde ne var? Kocaman bir hiç. Bu politikalar ile ülkenin bir yerlere varması mümkün değildir” diye konuştu.

BU METNE EVET DEMEYECEK

Anayasa değişikliği ile ilgili konulara da değinen Düzen, bu metne evet diyemeyeceklerini söyledi. Düzen, “hali hazırdaki metne bizim evet diyebilmemiz mümkün değildir. Konu ile alakalı hükümet yetkililerini defaaten uyardık. Denetim mekanizmasının tamamen ortadan kaldırıldığı bir başkanlık sistemine biz nasıl onay verelim? Şimdi hükümet kanadı tamamen Cumhurbaşkanımızın ismi üzerine angaje olmuş durumdalar. Ama unuttukları bir şey var. Erdoğan’da diğer insanlar gibi fanidir. Görev süresi bittiğinde veya hak vaki olduğunda aramızdan ayrılacaktır. Onun yerine kimin geleceği ile alakalı ciddi endişelerimizin olduğunu ifade ediyoruz. Bakın 3 Kasım seçimlerinde 3 aylık bir parti olan Genç parti sadece döner ekmek dağıtarak bu ülkede yüzde 7 oy aldı. Medyanın insanımız üzerindeki etkisi inanılmaz boyuTLardadır. Onun için kimse bu yetkilerle donatılarak bu ülkeyi yönetmemelidir, buna müsaade edilmemelidir” dedi.

"SAADET PARTİSİNİN ETKİNLİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ"

Saadet Partisinin yeni dönemde Antalya siyasetine yön vereceğinin altını çizen Düzen, "Bundan sonra sizlerde şahit olacaksınız ki her yerde Saadet Partisinin adını duyacaksınız, Saadet Partisinin etkinliğini göreceksiniz" dedi. Düzen, “Bu ülkenin Saadet Partisinden başka kurtuluşu yoktur. Onun için ne yapıp edip SaadeTLi kadroları iş başına getireceğiz. Bizlerde Antalya il teşkilatı olarak gece gündüz demeden bunun mücadelesini vereceğiz. Allah’ımız bize yardım etsin, güç kuvvet versin. Bugün mazbatamızı aldık, resmi işlemleri de halletmiş olduk. Bu tarihi bir yere not edin, Antalya için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Böyle gelmiş, bundan sonra böyle gitmeyecek, bu düzen değişecek inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı