Antalya'da Saadet ve İyi Parti bir arada

Siyaset - Yayın Tarihi: 09/02/2018 14:15
Antalya'da Saadet ve İyi Parti bir arada

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ve İl Yönetim Kurulundan oluşan bir heyet, partisinin uyum yasaları konusundaki görüşlerini anlatmak üzere İYİ Parti Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır ile görüştü.


Saadet heyetini İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı. Başkan Sağır’ın makamındaki görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmede Başkan Sağır’a uyum yasalarıyla ilgili hazırladıkları kitapçığı da takdim eden Saadet İl Başkanı Ramazan Düzen, "Uyum yasalarının aslında referandumdan 6 ay sonrasına kadar çıkması icap ediyordu. Hukuken böyle olması icap ederken, epeyce gecikti. Bu gecikme de belki bize bir fırsat vermiş oldu. Bu süreçte Antalya’daki tüm partileri ziyaret ediyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Dahası kavga ve kutuplaşmanın had safhaya çıktığı ülke siyasetinde kucaklaşmanın önemini anlatıyor, gittiğimiz her yerde daha çok kucaklaşmamız, aramızdaki muhabbetin güçlenmesi gerektiğini anlatıyoruz. " dedi.

Başkan Düzen uyum yasaları ile alakalı, “TBMM’de uyum yasaları ile ilgili bir çalışma yapılacak. Biz de bugün Genel Merkezimizin hazırladığı ‘Adil Sistem, Adil Seçim’ Seçim Kanunları, Siyasi Partiler Kanunu ve Meclis İç Tüzüğü’ne ait görüş ve önerilerimizi, İyi Parti ile paylaşmak için buradayız. Saadet Partisi olarak özetle, yüzde 10 seçim barajının tamamen kaldırılmasını, seçime katılma imkânı yakalayan bütün partilere hazine yardımından kendi paylarını alabilmelerini, temiz medya imkânları oluşturulmasını, Cumhurbaşkanı adayı göstermek için gerekli olan imza süreci, seçime katılma hakkını zedelemeyecek ve makul ölçüyü aşmayacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Saadet heyetinin bu ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır, “Bu tür ziyaretleri, demokrasimizin kalitesi, sorunların tartışılması ve değişik görüşlerin karşılıklı taraflara aktarılması açısından son derece değerli ve yararlı görüyoruz” dedi.

Sağır, Saadet Partisinin aktardığı bilgileri büyük bir dikkatle inceleyeceklerini belirterek, bu konudaki düşüncelerini en kısa zamanda hem İl Başkanlığındaki arkadaşlarına hem de Genel Merkeze paylaşacaklarını ifade etti.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı