Umreye gideceklere bilgi.

Serik - Yayın Tarihi: 05/12/2017 16:00
Umreye gideceklere bilgi.

Serik Belediyesi ve Yeni Dünya Vakfının bu yıl 2.’ncüsünü düzenlediği kutsal topraklara umre ziyareti organizasyonuna katılanlar için Serik Belediyesi Kültür Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 


Toplantıda Umre nedir? Umrenin fazileti, Umrenin yapılışı, İhram, tel biye, niyet, ihram yasakları, Mekke ve Medine'de ziyaret edilecek yerler, ziyaret adabı, umre arkadaşlığının önemi, adab-ı muaşerat, sevgi ve saygı, güzel ahlak, Umre organizasyonu, seyahat programı ve bazı bilinmesi gereken idari konular işlenerek umreye gidecekler ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

ÇALIK; ‘‘DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN’’

Serik Belediye Başkanı ve Yeni Dünya Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık katıldığı toplantıda; “Bende sizlerle bir arada olmayı çok isterdim ama malum yılsonu olduğu için yoğun bir program içerisindeyiz. Fakat fırsat bulabilirsem bende aranıza katılmayı istiyorum. Allah yapacağınız dualarınızı kabul eylesin. Kutsal topraklardan bizler için de duanızı eksik etmeyin’’ dedi.

Umreye gidecek olan vatandaşlar ise kutsal topraklara gitme imkanı buldukları için heyecanlı olduklarını ifade ederek Başkan Çalık’a teşekkür ettiler.

194 kişinin yer aldığı kafile, 7 Aralık Perşembe günü Serik’ten kutsal topraklara hareket edecek.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı