Antalya'da borcunu bilerek ödemeyen Turgay Tülü'ye ilginç teşhir.

Sektör & Firma - Yayın Tarihi: 04/10/2017 10:21
Antalya'da borcunu bilerek ödemeyen Turgay Tülü'ye ilginç teşhir.

İş dünyasında firmalar farklı hizmetleri ile kar elde etmeye çalışırken, karşımıza ilginç manzaralarda çıkıyor. Sosyal medya ağlarında kurulan gruplar ve sayfalar kötü niyetli firma ve firma sahiplerini teşhir etmeye yararken, diğer işletmelerde bu kötü niyetli kişilere karşı uyarılıyor.


SADECE HİZMETİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ

Antalya'da aldığı web sitesi hizmeti, hosting hizmeti ve domain hizmetini bilerek ödemediği gerekçesi ile web sitesi yayınını durdurulan halı yııkama firması, ilginç bir manzara ile karşı karşıya kaldı. Yayını kapatılan siteye mesaj bırakan bilişim firması, mesajda firma sahibi Turgay Tülü'nün borcunu bilerek ödemediğini belirterek, site yayınının askıya alındığını bildirdi.

Tüm iyi niyetli yaklaşımlara rağmen hizmet hakkının tahsil edilememesi, tüm iletişim denemelerine rağmen nezaketen geri dönüş yapılmaması, site ve isim üzerindeki hakları ortadan kaldırmıştır' diyen bilişim firması, mesajın sonunda bıraktığı mesaj ile iş dünyasında karşılaşılan hizmet bedelini bilerek ödememe sorununa gönderme yaptı.

Benimsemediğimiz bu davranış şeklini tenkit eder, hizmet hakkının gasp edilmediği bir Türkiye ve anlayış dileriz' mesajı ile sorunu özetleyen firma, pek çok kuruluş için adeta ortak bir dil oldu.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız iş dünyasından ise destek yorumları geldi.

Bir hizmet sözleşmesi yapıldıysa ve hizmet eksiksiz alındıysa bedeli ödenmeli diyen iş dünyası, ödenmeyen her kuruşta çalışanın emeği, devletin vergisi, şirketin ise hizmeti var.
Ödenmeyen her kuruş parada hak var, hukuk var. 
Çoğu firmanın hizmeti aldığı halde bilerek parasını ödemediğini biliyoruz. İş dünyasında bu insanlar iyi niyetli gibi gözükse de kötü niyetli davranışları onları ele veriyor. Çünkü borçlarını zorunlu olan bölümünü ödeyip, kendileri için riski az olan firmalara bilerek ödeme yapmıyorlar. Ne telefonlara çıkıyorlar, ne de bir geri dönüş yapıyorlar. Bunlar iş dünyasında gördüğümüz klasik manzaralar diyeek durumu özetlediler.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Turgay26/10/2017 01:56
Bilerek ve isteyerek odemiyorum nedenmi anlayisli olsaydiniz odenirdi anlayisli olmadiginizdan dolayi odemiyorum odemicemde gerekli hizmet gormedigim icin kısa yoldan kar amamcli kazanc sagladiginiz icin odeme yapmiyorum yapmiyacagimda elinizden geleni yapabilirsiniz bilisim firma sahibi omer bey