Antalya’nın tescillenmiş markası 61 Hamsi Tava 12. Cadde’de

Sektör & Firma - Yayın Tarihi: 17/12/2016 13:26
Antalya’nın tescillenmiş markası 61 Hamsi Tava 12. Cadde’de

Antalya’nın tescillenmiş markası olan 61 Hamsi Tava, 12. Cadde’de müşterilerine Karadeniz lezzetlerini sunmaya devam ediyor.


Hamsi Tava ve Akçaabat Köfte başta olmak üzere Karadeniz’in meşhur birçok lezzetini Antalyalılara sunan 61 Hamsi Tava 12. Cadde Şubesi, konsepti ve samimi ortamı ile dikkat çekerken, Karadeniz kültürünü ve Karadeniz insanının sıcaklığını müşterilerine yansıtarak, Karadenizlilere kendilerini memleketinde, Akdeniz insanına da Karadeniz’in sıcaklığını ve samimiyetini hissettiriyor.

Hamsi tavadan, pide çeşitlerine…Kahvaltıdan, çocuk menüsüne…

12 Cadde üzerinde hizmet veren 61 Hamsi Tava’nın sahibi Ali Kartal, mekana gelen insanların genellikle ilk olarak hamsi tavaya yöneldiğini belirtirken, bir çok müşterinin menüye bile bakmadan ‘hamsi istiyorum ‘dediğini belirtti. Kendisi de bir Trabzonlu olan Kartal, menülerinde Trabzon usulü kapalı ve açık pide çeşitleri (kıymalı, kıymalı/kaşarlı, kuşbaşılı/kaşarlı, peynirli, yumurtalı) kırmızı et (dana biftek, ciğer kavurma, sac kavurma) balık (hamsi, mezgit) tavuk şiş, tavuk şinitzel, tavuk kanat, çocuk menüsü ve kahvaltı bulunduğunu söyledi.

Karadeniz’in eşsiz doğasından Akdeniz’e taşınan lezzetler!

Hamsi dışındaki lezzetlerin de bire bir Karadeniz’de yapılanlarla aynı olduğunun altını çizen Kartal, müşterilerinin hamsi dışındaki lezzetleri de gönül rahatlığıyla tadabileceklerini aktardı. Yemeklerinde kullandıkları tüm ürünlerin doğal Karadeniz ürünleri olduğunu belirten Kartal, “Karadeniz mutfağına ait özel peynirler, yumurta, tereyağı, kıyma ve diğer tüm ürünlerimiz Karadeniz’in eşsiz doğasından Akdeniz’, Antalya’ya taşınarak, sofralarımıza taşınıyor’ dedi.

Kimine göre kuymak, kimine göre muhlama…

Karadeniz’in bir diğer lezzeti olan ‘Kuymak’a da özel bir paragraf açan Kartal, “Kimine göre kuymak, kimine göre muhlama gibi isimlerle anılan bu eşsiz lezzeti tatmayan varsa, 12. Cadde’deki 61 Hamsi Tava şubesine gelebilir. İster kahvaltıda, ister günün diğer öğünlerinde mısır ekmeği eşliğinde kuymak ya da diğer kahvaltılık lezzetlerimizi tadabilirsiniz” diye konuştu.

Efsane Sütlaç!

61 Hamsi Tava denince hamsi kadar meşhur olan sütlaçlarını ise ‘vazgeçilmez’ ve ‘efsane’ olarak lanse eden Kartal, müşterilerinin zaman zaman kendilerinden sütlacın tarifini istediklerini dile getirdi. Müşterilerinin sundukları sütlacı Antalya’da başka hiçbir yerde yeme fırsatı bulamayacaklarını söyleyen Kartal, hala denememiş olanların 61 Hamsi Tava’nın 12. Cadde’deki şubesine gelerek, mutlaka denemeleri gerektiğini ifade etti.

 

Güler yüzlü ve kaliteli hizmet!

Karadeniz lezzetinden ödün vermemenin en önemli prensipleri olduğunun altını çizen Kartal, güler yüzlü hizmetin zaten Karadeniz insanının en önemli özelliği olduğunu, bu nedenle de gelen misafirlerin mekanlarından son derece mutlu ve memnun ayrıldığını söyledi. Çok sıcak ve samimi bir ortamda Antalyalılara hizmet verdiklerini aktaran Kartal, birçok ilden gelen müşterilerinin olduğunu da belirterek, bunun mekanın içerisinde bulunan futbol takımı atkılarından çok rahat bir biçimde anlaşılabileceğini söyledi.

Sadece Trabzonspor değil, tüm takımlara açık!

Kartal, Karadeniz insanının özellikle de Trabzon insanının futbolla çok sıkı bir bağı olduğunu belirterek, “Mekanımıza astığımız Trabzonspor atkılarının zamanla insanların ‘neden sadece Trabzonspor atkıları var’ sorusu üzerine adeta bir akıma dönüştü. Diğer illerden gelen konuklarımızın kendi kentlerinin futbol takımlarına ait atkılarını getirmesiyle mekanımızın çok daha samimi bir hal almasını sağladı. Mekanımız ülkemizdeki 81 ilin takımlarının atkılarına açık. 3 büyükler dışında tüm takımların atkılarını mekanımızın duvarına asıyoruz” dedi.

Sobada kestane keyfi!

Gelen konukların mekanın atmosferinden çok etkilendiğini ve masalara notlar yazarak bıraktıklarını söyleyen Kartal, “Mekanımızda bulunan sobada kestane getirip pişiren misafirlerimiz bile oluyor. Herkesi 12. Cadde’de hizmet veren 61 Hamsi Tava ailesine bekliyoruz. Karadeniz’in meşhur hamsi tavasını, Akçaabat köftesini, kapalı ve açık pidesini, kuymakını, mısır ekmeğini, sütlacını Antalya’da yemeyen kalmasın, diyoruz” diye konuştu.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı