Ajda Kuaför’ün sahibi Ajda Özyurt, kalıcı makyaj hakkında bilgi verdi

Sektör & Firma - Yayın Tarihi: 10/01/2017 18:34
 Ajda Kuaför’ün sahibi Ajda Özyurt, kalıcı makyaj hakkında bilgi verdi

Saç simülasyon, kaş kontür, kıl tekniği ile kaş yapımı (kalıcı) eyelener, dudak kontür gibi hizmetleri Antalyalılara sunan Ajda Kuaför’ün sahibi Ajda Özyurt, kalıcı makyaj hakkında bilgi verdi.


Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde artık dolgu ya da dövme özelliğini yitirdiği için çok daha doğal ve organik tekniklerle doğal kaş görünümü verildiğini ifade eden Ajda Özyurt, “Kaşların kıl yapısı ve rengine göre pigmentler seçilerek, kişinin yüz şekli ve kaş yapısına göre estetik bir biçimde yeniden şekillendiriyoruz. Yaptığımız işte sadece güzelliği değil, sağlık açısından da steril bir ortamda hizmet veriyoruz” dedi.

Kalıcı kaşın süresi hakkında da bilgi veren Özyurt, “kişinin cilt yapısına ve yaşına göre kullanım süresi değişmektedir. Ortalama kaş kullanımı 2 yıl, eyeliner 2-4 yıl arası, dudak uygulaması ise 3-5 yıl arasında değişmektedir” diye konuştu

Bu tedavilerle ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biri olan tedavi sırasında kişinin canının yanıp yanmadığı konusuyla ilgili de açıklamada bulunan Özyurt, “Kişinin canı yanmadan, kanama olmadan ve ciltte tahribat yaratmadan tek kullanımlık iğneler ve organik boyalarla kıl görüntüsü verilerek tedavi uyguluyoruz. Dolayısıyla kaşlara dolgu ya da dövme boyası kullanılmadığı için oldukça doğal bir görünüm veriyoruz. Ayrıca kaş uygulamamızın yanı sıra yine gözlere ve dudaklara doğal ve  estetik bir görünüm veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Hangi durumlarda kalıcı makyaj yapılabileceği noktasına da değinen Özyurt, “Hamilelik öncesi veya sonrası dökülen ya da zayıflayan kaşlara kendi kaşlarınızdan farksız, kıl görünümlü kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz. Kıl tekniği adı verilen bu uygulama sadece cansız ve seyrek kaşlar için değil düşük, yorgun ve üzgün ifade veren kaşlar için de harika bir yöntemdir. Kaşlarınız sadece yarım saat gibi kısa bir sürede istediğiniz forma kavuşur.

Dudak kontürü ise dudak çizgisi net olmayan, pigment kaybı ve anatomik şekil bozukluğu olan ya da ruj tazelemekle uğraşmak istemeyen kadınların tercihleri arasında yer alıyor. Bu metotla 1-2 yıl gibi uzun bir süre dudaklarınızla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Bakışlarınıza ifade katıp, gözlerinizi daha iri gösteren, yorgun gözlere enerji katan, kirpiklerinize dolgun görünüm veren kalıcı eyeliner ve dipliner uygulaması sayesinde de ayrıca göz makyajınıza zaman ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu yöntemle de 2 ila 3 yıl arasında bir rahatlığa kavuşuyorsunuz.

Hamilelik ve emzirme sürecinde dökülen ve cansızlaşan saçlar için ise saç simülasyonu yöntemini tercih ederek, hoşlanmadığınız seyrek görünümden kurtulabilirsiniz” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı