Prof. Dr. Halil Coşkun, en iyi yağ ve kalori yakma yöntemlerini listeledİ

Sağlık - Yayın Tarihi: 03/12/2016 13:01
Prof. Dr. Halil Coşkun, en iyi yağ ve kalori yakma yöntemlerini listeledİ

Yaptığı obezite ameliyatlarıyla aralarında ünlülerin de bulunduğu 2 binden fazla kişinin sağlıklı bir hayata kavuşmasını sağlayan Obezite ve Metabolik Cerrah Prof. Dr. Halil Coşkun, en iyi yağ ve kalori yakma yöntemlerini listeledi. Yaptığı obezite ameliyatlarıyla aralarında ünlülerin de bulunduğu 2 binden fazla kişinin sağlıklı bir hayata kavuşmasını sağlayan Obezite ve Metabolik Cerrah Prof. Dr. Halil Coşkun, en iyi yağ ve kalori yakma yöntemlerini listeledi.


 

Prof. Dr. Halil Coşkun’un yeni çıkan ‘Obezite Kaderiniz Değil’ isimli kitabında yer alan listeye göre, dans etmek; ev işi yapmaktan, golf oynamaktan, araba yıkamaktan, bahçe işleri yapmaktan, buz pateni yapmak ve yürümekten daha çok kalori yaktırıyor. Yaklaşık 65-70 kilogram ağırlığındaki bir kişi 1 saatte dans ederek 105 kalori harcıyor.

 

Prof. Dr. Halil Coşkun, daha çok kalori yakmak isteyenlere ise 150 - 245 kalori yaktıran ip atlamayı, koşmayı, yüzmeyi, çim biçmeyi, basketbol oynamayı ve bisiklete binmeyi tavsiye ediyor.

“Spor yapmak ya da diğer işler bana göre değil” diyorsanız dansı vücudu çalıştırmak ve kilo vermeyi kolaylaştırmak amacıyla kullanabilirsiniz. Vücudun üst ve alt kısımlarını aynı anda çalıştırdığı için sadece kilo vermek için değil vücudu şekillendirmek için de kullanılabilir.

 

Prof. Dr. Halil Coşkun’un önerdiği Aktivite / Kalori Cetveli şöyle:

Aktivite

Kalori

Aktivite

Kalori

Yürüyüş-3km/saat

83

Basketbol

124

Yürüyüş-6.5km/saat

100

Dans

105

Golf

85

Ev İşleri

63

İp Atlama

245

Yüzme-800mt

152

Bahçe İşleri

54

Buz Pateni

100

Çim Biçme

150

Araba Yıkama

65

Bisiklete Binme

135

Koşu

190

       

Yaklaşık 65-70 kg ağırlığında bir kişinin 1 saatte harcadığı enerji.

 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı