İl Müdürlüğü yepyeni bir uygulama ile tüketicilerle buluşuyor...

Sağlık - Yayın Tarihi: 05/05/2017 16:36
İl Müdürlüğü yepyeni bir uygulama ile tüketicilerle buluşuyor...

Antalya İl Müdürlüğü yepyeni bir projeyle daha sahada.Yeni uygulamaya koyulan proje ile İl Müdürlüğü tüketici bilgilendirme noktası ile artık tüketiciye daha yakın.


Her ilçe tüketicilerin yoğunlukta olduğu yerlerde Tüketici Bilgilendirme Noktaları ile tüketicilerin soruları cevaplandırılarak, bilgilendirme yapılacak.

Yeni uygulama ile ilgili bilgilendirmede bulunan İl Müdürü Mustafa Özen; Antalya İl Müdürlüğü olarak “Tarladan Sofraya, Gıda Güvenilirliği” yaklaşımı ile tüketicinin korunması ve tüketiciye güvenilir gıda arzının sağlanabilmesi için denetimlerimizi ilgili mevzuat çerçevesinde büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz. Ancak etkili denetimle birlikte eğitimler ve yanı sıra tüketicinin bilgilenmesi ve bilinçlenmesi son derece önemli. İşte bu bağlamda bu yeni uygulamayla tüketicilerimize daha yakın olmayı ve onların bilgilenmesi noktasında yardımcı olmayı hedefliyoruz. Gıda güvenilirliğinin sağlanmasında etkili denetimin yanı sıra tüketici bilinçlenmesi de 

Özen şöyle devam etti; "Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak 19 İlçede, tüketicilerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde kuracağımız Tüketici Bilgilendirme Noktaları ile tüketicilerimizden gelen soruları yanıtlayacağız.Gelen taleplerini degerlendirerek bilgilendirmede bulunacağız" dedi.

Özen, yeni uygulamanın sektör için faydalı olmasını diledi.

Tüketici Bilgilendirme Noktalarında gıda güvenilirliği, bilinçli gıda tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, gıdaların muhafazası vb. konularda ziyaretçiler bilgilendirilecek ve konu ile ilgili basılı liflet/broşürlerin dağıtımı yapılacak.

 
Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı