Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek'ten Başkan Turgay Genç'e ziyaret

Döşemealtı - Yayın Tarihi: 29/12/2016 11:09
 Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek'ten Başkan Turgay Genç'e ziyaret

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'i makamında ağırladı.


Uluslararası Antalya Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İsmail Yüksek, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti. Belediye Başkanı Genç, üniversitelerin bilim yuvarı olduğunu belirterek, "Kültürel ve ekonomik kalkınma ortak projeleri hayata geçirmekle mümkün olabilir. Döşemealtı Belediyesi olarak eğitim kalitesinin arttırılması, gençlerin bilimin ışığında geleceğe hazırlanması noktasında her türlü desteğe ve işbirliğine açığız. İlçemiz Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin dışında Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı yüksekokul ile Türkiye'nin en saygın eğitim kurumları mevcut" dedi.


MİMAR ADAYLARIYLA BULUŞMA
Prof. Dr. İsmail Yüksek de 5 fakülteden oluşan üniversitesinde mimarlık bölümü bulunduğunu hatırlatarak, asıl mesleği mimarlık olan Başkan Genç'ten öğrencilerine rol model olması için ayda bir defa öğrencilerle bir araya gelmesini talep etti. Rektör Yüksek ayrıca, iletişim, çocuk yetiştirme gibi belli branşlarda Döşemealtı Belediyesi ile ortak seminerler düzenleyebileceklerini, üniversite içerisinde oluşturmayı planladıkları hobi bahçesi için de destek istedi. Ziyaretin sonun da Belediye Başkanı Turgay Genç ve Belediye Başkan Yardımcısı Naci Alın, Rektör Yüksek'e Döşemealtı halısı hediye etti.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı