Celal Uzunkaya'dan uyuşturucu uyarısı

Polis - Adliye - Emniyet - Yayın Tarihi: 19/11/2016 17:45
Celal Uzunkaya'dan uyuşturucu uyarısı

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Türkiye'de uyuşturucu kullanma yaşının 10'a kadar düştüğünü belirterek, "Çocuklarımızı, gençlerimizi koruma adına hepimize özel görevler düşüyor" dedi.


Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Emniyet Müdürlüğü'nün Döşemealtı İlçesi'ndeki sosyal tesislerindeki programda konuşan Celal Uzunkaya, medyanın halkla iletişim için önemli bir işlevi olduğu belirtti. Uzunkaya, doğru haberciliğin, doğru bilginin herhangi bir dezenformasyona uğramadan, değiştirilmeden, kaynağından, kamuoyuna ulaştırılmasının önemine işaret etti. Celal Uzunkaya, halkın doğru bilgiye ulaşması, toplumda kafa karışıklığı yaratılmaması için bilginin kaynağından, yani kendilerinden teyit edilmesini istedi.


'ANTALYA'DA OLMAKTAN MEMNUNUM'

Antalya'ya atanmaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Uzunkaya, "Türkiye'nin her bölgesi, her noktası olduğu gibi Antalya'mız da son derece güzelliklerle donatılmış bir kent. Böyle güzel bir kentte olmaktan dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Hizmet bayrağını yukarı taşımak için gücümüz yettiğince, bütün imkânlarımızı en üst düzeyde kullanarak çalışacağız" dedi.

'VATANDAŞLARDAN BEKLENTİMİZ'

Asayişin sağlanması için polisiye önlemlerin yanı sıra vatandaşın desteğinin de önemine değinen Uzunkaya, sorunların çözümü için toplumun gördüğü, duyduklarını polisle paylaşmasını istedi. Bunun 'ispiyonculuk' veya 'jurnalcilik' olarak görülmemesi gerektiğini kaydeden Celal Uzunkaya, "Toplumun menfaati için bu gerekli. İnsanlarımız, her konuda gördüklerini, duyduklarını doğru bir şekilde eklemeden, çıkarmadan, saptırmadan ilgili yerlere taşımalarını rica ediyorum" dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE

15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinen Uzunkaya, FETÖ/PDY ile ilgili kendilerine çok yoğun ihbarlar olduğunu söyledi. Celal Uzunkaya, FETÖ, PKK, DHKP/C ya da başka örgütler, uyuşturucu çeteleri gibi her türlü asayiş olayıyla ilgili de aynı hassasiyeti beklediklerini anlattı. 15 Temmuz'un Türkiye için son derece önemli bir milat olduğunu kaydeden Uzunkaya, şöyle konuştu:

"Bunu yoğun bir şekilde yaşayan bir devlet görevlisi olarak söylüyorum. 15 Temmuz bir ülkenin bitirilmesi projesiydi. Çok şükür vatandaşımızın sağlıklı ve dik duruşu, kahramanca duruşu, bir takım hesapların karışması, esas hesap sahibinin olaya müdahale etmesi nedeniyle 15 Temmuz hedefi, amacına ulaşamadı. Bugün Türkiye'de yoğun bir ayıklama, temizleme, arındırma süreci yaşanıyor. Bu süreci de toplumun her kesimiyle doğru şekilde, kuruyu yaşla, sapı samanla, at izini it izine karıştırmayarak yürüteceğiz."

ANTALYA'DAKİ TUTUKLU SAYISI

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Antalya'daki operasyonların halen devam ettiğine de değinen Uzunkaya, "Operasyonlarda 300 öğretim görevlisi gözaltına alınırken 130'u tutuklandı. 2 kaymakam gözaltına alındı ve biri tutuklandı. Gözaltına alınan 17 doktordan 8'i, 24 imamdan 14'ü, 500 öğretmenden 235'i, 170 polisten 123'ü, 60 askerden biri general olmak üzere 16'sı tutuklandı" dedi.

UYUŞTURUCU UYARISI

Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, uyuşturucu kullanımı konusunda da uyarılarda bulundu. Uyuşturucu kullanım yaşının 10'a kadar düştüğünü vurgulayan Uzunkaya, sözlerini şöyle tamamladı:

"Koskoca toplumu hedef alan bir tehlikeden bahsediyorum. Maalesef o tehlikenin de Türkiye'de 10'lu yaşlardaki çocuklara kadar uzandığını görüyoruz. Bu konuda üzerimize düşen her ne var ise çocuklarımızı koruma adına organize olmamız, çalışmamız gerekiyor. Lise ve üniversite yaşındaki çocuklarımızı tehdit eden suç örgütleri, terör örgütleri var. Üniversite kapılarında daha kayıt günlerinde bunları karşılamaya çıkan, zehri farklı ambalajlarla sunmaya çalışan, farklı kapılar açmaya çalışan suç örgütleri var. Bu konuda da çocuklarımızı, gençlerimizi koruma adına hepimize özel görevler düşüyor."

 
Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı