Antalya Adliyesi’ne polis merkezi açıldı

Polis - Adliye - Emniyet - Yayın Tarihi: 12/02/2018 17:05
Antalya Adliyesi’ne polis merkezi açıldı

Antalya Adliyesi içerisinde hizmet verecek polis merkezi açıldı. Polis merkezini ziyaret eden Vali Karaloğlu, ilk gün değerlendirme tutanağını imzalayarak ‘Çok iyi’ değerlendirmesinde bulundu.


Antalya Adliyesi içerisinde sevk edilen dava dosyalarını takip edecek ve adliye içerisinde davalıların arasında çıkan her türlü olumsuzluğa engel olmak amaçlı polis merkezi kuruldu. Adliyede zemin katta bulunan polis merkezi içerisinde erkek ve kadınlar için ayrı nezarethaneler bulunuyor. Vali Münir Karaloğlu, Başsavcı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Önder Göksel, emniyet müdürleri ile adliye personelinin katıldığı törenle polis merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Müracaatlar tek yerden
Adliye içerisinde bugüne kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını söyleyen Vali Karaloğlu, “Buradaki güvenin daha iyi sağlanması için savcılarımız ve adliye personelimizle yakın temas halinde hizmet verilecek. İnşallah hiçbir sorun yaşamayız" dedi. Başsavcı Solmaz, polis merkezinin kurulduğu alanda müracaat savcılıklarının da olduğunu ve bütün müracaatların artık tek yerden yapılacağını söyledi. Polis merkezi içerisindeki nezarethaneler ile getirilen şüpheliler ya da tutukluların elleri kelepçeli bir şekilde koridorlarda beklemesinin önüne geçmeyi istediklerini de belirten Solmaz, hizmetin kalitesinin bu şekilde artırıldığını kaydetti.

‘Çok iyi’ değerlendirmesi

Emniyet Müdürü Uzunkaya adliyede yoğun insan trafiği yaşandığını belirtti. Günlük 8-10 bin civarı insanın adliyeyi kullandığını belirten Uzunkaya, işlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine katkı sağlamak adına polis merkezini kurduklarını söyledi. Uzunkaya, polis merkezinin adliye güvenliğine katkı sağlayacağını da vurguladı. Kurdele kesiminin ardından polis merkezi hizmete açıldı. Vali Münir Karaloğlu, polis merkezini inceledi. Polis merkezi nöbet değerlendirme defterini de imzalayan Karaloğlu, değerlendirmesine 'Çok iyi' yazdı.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı