Günlas Opel’in Satış Müdürü Üstün Erdem, otomobil piyasası açısından 2016 yılını değerlendirdi

Otomotiv - Yayın Tarihi: 17/12/2016 13:38
Günlas Opel’in Satış Müdürü Üstün Erdem, otomobil piyasası açısından 2016 yılını değerlendirdi

Antalya Konyaaltı Günlas Opel’in Satış Müdürü Üstün Erdem, 2016 yılında otomobil piyasasını değerlendirerek kendi markaları hakkında da bilgiler verdi. Opel’in yenilenen modelleri hakkında araç tutkunlarını bilgilendiren Erdem, marka olarak başarılı bir yılı geride bıraktıklarını açıkladı.


Konyaaltı Opel Günlas bayisi, 9 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu ve güçlü ürün yelpazesi ile Opel müşterilerini üstün Alman kalitesi otomobillerle buluşturmaya devam ediyor.

Günlas Opel Satış Müdürü Üstün Erdem, Aralık ayına “Geç olmadan Opel’ini seç” sloganı ile hızlı bir başlangıç yaptıklarını belirterek,  “Satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetleri ile Konyaaltı’nda Opel müşterilerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Ürün gamına son eklenen iç ve dış tasarımı ile tamamen yenilenen  Mokka X aracı ile Opel’in Suv B segmentindeki yerini daha da güçlendirdiğinin altını çizen Erdem, “Bununla birlikte 2016 yılın otomobili Astra Hatchback’i sizlere sunmanın haklı  gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Daha hafif, daha sportif ve çok daha iyi bir sürüş

Erdem, sınıfının en başarılı 1.6, 136 hp dizel motoruna sahip yeni Astra HB ve Astra Sports Tourer’un test edenleri büyülemeye devam ettiğini dile getirerek, “Ürün gamındaki farklı donanım seçenekleri ile mükemmel sürüş dinamiklerinin yanı sıra üstün güvenlik ve konfor özellikleri otomobil severler için heyecan yaratıyor. En standart paketinden en üst paketine kadar standart güvenlik donanımı, car play özelliği ve bir çok üstün teknolojik özellikleri ile dikkat çeken Astra HB, önceki versiyonuna göre 200 kilo kadar daha hafif, daha sportif ve çok daha iyi bir sürüş dinamiğine sahip. En üst donanım seviyesinde sunulan intellilux led matrix farlar, standart xenon farlara göre çok daha keyifli bir sürüş imkanı sağlıyor” dedi.

Amiral Gemisi İnsignia

Opel’in D segmentindeki amiral gemisi İnsignia’ya da dikkat çeken Satış Müdürü Üstün Erdem, çok güçlü ve rekabetçi olan otomobilin özelliklerini şu şekilde anlattı: Yeni Astra’da olduğu gibi, Yeni Insignia’nın da geliştirme sürecinde verimlilik kilit unsur olarak öne çıktı. Kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri  sayesinde yeni Insignia 175 kg’a kadar hafifledi. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıran Yeni Insignia Grand Sport, yeni sekiz ileri otomatik vitesi ile sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanmasını sağlıyor.

Geniş ailelerin tercihi

Astra sedanı da tanıtan Erdem, geniş ailelerin en çok tercih ettiği otomobilin çok rekabetçi bir fiyatlama sunduklarından ve bu ay ki hedeflerinden bahsetti. Erdem, “500 lt.’yi bulan bagajı, geniş iç hacmi, 1.6, 115 hp benzinli, 1.4, 140 hp turbo veya 1. 6, 136 hp dizel otomatik seçeneği ile Astra sedan kullanıcılarını bekliyor” diye konuştu.

B segmentinin vazgeçilmezi Opel Corsa

Bununla birlikte B segmentinin vazgeçilmezi Opel Corsa’yı da göz ardı etmemek gerektiğini söyleyen Erdem, farklı renk ve donanım seçenekleri ile Opel Corsa’nın marka için olan önemine dikkat çekti.

 

Türkiye’nin üçüncü binek markası OPEL!

Opel’in Kasım ayında marka olarak 7 bin 129 adet araç satarak hedefleri aştığını belirten Erdem, “Kasım sonu itibari ile 46 bin 764 adet ile Türkiye’nin üçüncü binek markası olduk” dedi. Erdem Opel’in yılsonundaki toplam hedefinin ise 57 bin adet satış olduğunu ifade etti.

1 milyon satış bekleniyor

Türkiye genelinde Kasım ayında 95 bin 783 binek araç, Kasım ayı toplamında ise 122 bin 309 araç satıldığını aktaran Erdem, yılın Kasım ayı sonuna kadar olan bölümünde 648 bin 894 binek, toplamda ise 841 bin 808 araç satıldığını sözlerine ekledi. 2016 yılında otomobil piyasasında beklentinin ise 1 milyonun üzerinde olmasını beklediklerini ifade etti.

 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı