Op. Dr. Bülent Cihantimur uyardı! Baş ağrınızın nedeni göz kapağı düşüklüğü olabilir

Sağlık - Yayın Tarihi: 04/01/2017 18:17
Op. Dr. Bülent Cihantimur uyardı! Baş ağrınızın nedeni göz kapağı düşüklüğü olabilir

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, göz kapağı düşüklüğünün sadece estetik nedenlerden değil, baş ağrısını takip eden sağlık sorunları sebebiyle de yapıldığını söyledi


Göz kapağı estetiği için gelen hastaların bazılarında, şiddetli baş ağrısı şikayetlerinin olduğundan söz eden Op. Dr. Bülent Cihantimur, “ Göz kapağı düşüklüğünün görüş açısını engellemesi sonucunda hastalar sürekli alın kaslarını yukarı kaldırarak, kasların içinden geçen sinirlere baskı yapıyorlar. Baş ağrıları sürekli çalışan ve hep gergin tutulan alın kaslarının sinirlere baskı yapması sebebiyle oluşuyor. Ayrıca alın kaslarının sürekli çalışması nedeniyle alında çizgilerin derinleşmesine sebep oluyor ve daha yaşlı bir görüntü oluşuyor” dedi.

 

Görüş açıları bozuluyor

 

Son derece basit ameliyatsız bir operasyonla çözümlenen göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, her yaştan insanın karşılaşabileceği bir sorun. Konuyla ilgili olarak ayrıntı veren Op.Dr. Bülent Cihantimur “Göz kapağının sarkmasıyla normal görüş açısının bozulduğundan, göremediğinden, estetik açıdan son derece rahatsızlık duyduklarını ifade eden pek çok insan bulunuyor. Özelikle bayan hastalar göz kapağı düşüklüğüyle daha yaşlı gözüktüklerini ve makyaj dahi yapmakta zorlandıklarını dile getiriyorlar. Göz kapaklarındaki sarkıklık 15-20 dakikalık bir operasyonla çözümlenebiliyor ve hastalar mevcut sorunların tamamından kurtulabiliyorlar. “ dedi.

 

Lazerle göz çevresi gençleştiriliyor

 

Klinikleri bünyesinde yapılan göz etrafı gençleştirme işleminde bölgeye bir bütün olarak bakılarak, kaş düşüklüğü, göz altı torbaları, göz altı morluğu ve göz kapağı düşüklüğünü gidermek için lazer ve farklı kesisiz teknolojiler kullanılıyor. Hiç kesi yapılmadan uygulanan bu sistemle, hastalar çok çabuk toparlanarak, sosyal hayatlarına dönebiliyorlar. 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı