Yeni kreş Bayındır Mahallesi’nde

Muratpaşa - Yayın Tarihi: 07/12/2017 13:00
Yeni kreş Bayındır Mahallesi’nde

Muratpaşa Belediyesi, bugüne kadar 762 öğrencinin mezun olduğu ‘sosyal kreşlerine’ bir yenisini ekliyor. Dutlubahçe, Ermenek ve Konuksever kreşlerinin ardından yeni kreş Bayındır Mahallesi’nde hizmete girecek.


Muratpaşa’da Başkan Ümit Uysal’la birlikte özellikle turizm sektöründe çalışan ailelerin yoğunlukta oturduğu mahallerde hizmete açılan kreş ve gündüz bakımevlerinin bir yenisi Bayındır Mahallesi’nde inşa ediyor.

Dutlubahçe, Ermenek ve Konuksever mahallerinde bulunan sosyal kreşlerle birlikte Çağlayan Mahallesi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin kreşinin bulunduğunu belirten Başkan Uysal, bu kreşlere 36-72 ay arası çocukların kabul edildiğini söyledi. Kreşlere, şehit ve gazi çocukları başta olmak üzere, sosyo-ekonomik yetersizlik durumu sosyal inceleme raporuyla tespit edilen ailelerin çocuklarına öncelik tanındığını aktaran Başkan Uysal, “Eğitim alanında Muratpaşa Belediyemiz, üzerinde düşen sorumluluktan çok daha fazlasını yerine getiriyor” dedi.

Okul öncesi eğitim başta olmak üzere, eğitimin tüm aşamalarında Muratpaşa Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Sosyal kreşlerimizde şu anda 315 çocuğumuz eğitim alıyor. Bir yenisini Memureveleri Mahallesi’nde hizmete açtığımız Eğitim ve Bilgi Merkezlerinizde ilk ve orta dereceli okullara devam eden 3 bin 225 çocuğumuza eğitim desteği sağlıyoruz. Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’mizde 824 gencimiz şu an bizimle üniversite sınavlarına hazırlanıyor. ODTÜ Gençlik Parkı’mızda yeni gençlerimize yönelik farklı bir eğitim ve sosyal destek programını hayata geçiriyoruz.”  

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı