Tarık Akan Parkı 1 Martta Açılıyor

Muratpaşa - Yayın Tarihi: 13/02/2018 17:25
Tarık Akan Parkı 1 Martta Açılıyor

66 yaşındayken hayata gözlerini yuman Türk sinemasının unutulmaz ismi Tarık Akan'ın anısına Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde park açılıyor. Tarık Akan'ın ismini alan Antalya'nın ilk kare kodlu parkı, 1 Mart Perşembe günü açılacak.


Antalya'da Muratpaşa Belediyesinin, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin yan tarafında bulunan 9 dönümlük alanda oluşturulan park, çalışmalarını bölgedeki 22 gecekondunun yıkımıyla başlattı. Yıllarca kağıt toplayıcılarının depo olarak kullandığı alanda yıkım gerçekleşti. Ardından uzun süreli temizlik ve ıslah çalışması yapıldı. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından alanda bitki labirentleri ve bitkisel desen süslemeleriyle kentin tam merkezindeki eski gecekondu alanını park olarak Antalya'ya kazandırıldı. Tablo bahçesi, çim tepeleri gibi farklı kullanımların da yer aldığı parkta ayrıca gemi formunda bir havuz ve seyir terası da bulunuyor.

Yeşilçam klasiklerinden 'Hababam Sınıfı', 'Sev Kardeşim'in yanı sıra, 'Yol' ve 'Sürü' gibi politik filmleriyle sinemanın unutulmazları arasında yer alan Tarık Akan ismini taşıyan parkta ayrıca kare kod uygulamasıyla Akan'ın rol aldığı filmlerin afişleri cep telefonuna geliyor.

Muratpaşa Belediyesi Tarık Akan Parkı, 1 Mart Perşembe düzenlenecek törenle açılacak.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı