Keşif Ekibi Derneği ve TÜÇİAD'dan işbirliği

Keşif Ekibi - Yayın Tarihi: 11/12/2014 11:31
Keşif Ekibi Derneği ve TÜÇİAD'dan işbirliği

Keşif Ekibi Derneği üyeleri Çin İşadamları Derneği'ni (TÜÇİAD) ziyaret etti. TÜÇİAD Başkanı Kemal Koçak ve TÜÇİAD Yönetim Kurulu Üyesi Anıl Akbağ'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Çin ve Türkiye arasındaki ilişkiler konuşuldu.  


Keşif Ekibi Derneği’nden Başkan Hidayet Gültekin, Genel Sekreter Murat Seyirci, Halil Özpekcan, Nilhan Kırdı, Prof.Dr.Nevzat Çevik, Hüseyin Erhan Acar, Kürşat Yeşilyayla, Muhammet Bekmez ve Hande Yıldırım katıldı.

TÜÇİAD'ın Antalya'da 115 üyesi olduğunu ifade eden Başkan Kemal Koçak, Burdur, Bucak ve Finike'de yaklaşık 3.000 Çin vatandaşı yaşıyor. Önceden genel merkezimiz Ankaraday'dı ancak Antalya'ya taşıma kararı aldık" dedi.

Çin'li iş adamlarının altın kuralının önce dostluk sonra da ticaret olduğuna değinen Koçak, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Çin'in Hayko kentinin kardeş şehir olduğunu belirtti.

Türkiye ve Çin'in el ele verip ipekyolu ticaretini başlatmasının önemli olduğunu belirten Başkan Koçak, Çin dev bir ülke birçok eyaletinin nüfusu yüz milyonun üzerinde. Bugün Çin bütçe fazlası veren bir ülke. Para çok Dünya nın her yerinden Çin’e para akıyor. Türkiye bu büyük Dev’le beraber yürümeli ve ticarette paydaş olmalı diyoruz. Israrla ifade ediyorum ki Çin’in dilini, kültürünü öğrenmemiz lazım. Uzakdoğu dili ve kültürünü iş dünyamıza öğretelim ki başarılı ortaklıklar kurabilelim" dedi.

Ziyaret sırasında Keşif Ekibi Derneği üyelerine Çin böreği ve Çin çayı ikram edildi. Keşif Ekibi Derneği ve TÜÇİAD en yakın zamanda Çin’e ziyaret planlama yapma sözü vererek iyi dileklerde bulunuldu.

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı