Keşif Ekibi Derneği İbradı'yı gezdi

Keşif Ekibi - Yayın Tarihi: 31/03/2015 10:00
Keşif Ekibi Derneği İbradı'yı gezdi

Antalya'nın İbradı İlçesi'nde Belediye Başkanı Serkan Küçükuru'yu ziyaret eden Keşif Ekibi Derneği üyeleri, ilçenin tarihi düğmeli evleri ve kardelenlerini görüntüledi.


Hafta sonu Antalya'nın tarihi ilçesi İbradı'ya 34'üncü etkinliğini gerçekleştiren Keşif Ekibi Derneği üyeleri, ilk olarak Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru'yu makamında ziyaret etti. Üyeler, Kardelen Festivali etkinlikleri hakkında Başkan Küçükkuru'dan bilgi aldı. Yerel seçimler sonrası ilçede birçok başarılı projeye imza attıklarını belirten Küçükkuru, özellikle ilaç sanayiinde kullanılan kardelenin neslinin korunması için her yıl düzenlenen festivali bu yıl da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Sağanak yağmur altında 'Yörük Ali Paşa' ve Öğretmen Sakıp Koçak'ın üç katlı konağını gezen üyeler, asırlık konaklardaki tavan işlemelerine hayran kaldı. Sülek Yaylası'nda kardelenleri görüntüleyen dernek üyeleri, Muammer Aksoy Kültür Evi ile Sarıhacılar'da koruma altına alınan asırlık evleri ziyaret etti. Restorasyonu bitirilmiş ve devam eden düğmeli evleri ziyaret eden üyeler, keyifli bir gezi yaşadı.

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı