Kepezli çocuklar sanatla büyüyor

Kültür-Sanat - Yayın Tarihi: 03/01/2017 15:33
Kepezli çocuklar sanatla büyüyor

Kepez Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen Sinbad adlı oyun, her cumartesi ve çarşamba günleri Kepezli çocukları tiyatro ile buluşturuyor.


Her yıl birbirinden farklı oyunlar sahneleyen Kepez Belediye Tiyatrosu, bu yıl çocuklar için Sinbad adlı oyunu sahneliyor.


Genel sanat yönetmenliğini Abdullah Sürekli’nin yaptığı, Yiğit Sürekli’nin uyarladığı ve yönetmenliğini Aylin Arslan Özgültekin’in gerçekleştirdiği oyun, sezon açılışını Ekim 2016’da yaptı. Sezon açılışından bu yana Kepez’de eğitim gören anaokul ve ilkokul öğrencilerinden toplam 7 binden fazla seyirciye ulaşan oyun, Kepezli çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun, Bağdat’ta annesi ile birlikte yaşayan Sinbad’ın pazar yerine ekmek satmaya gittiği bir gün başlayan macerasından, Kaptan Sinbad’ın korsanlarla olan savaşına kadar eğlenceli ve heyecanlı bir olay örgüsünden oluşuyor. Çocuklara çok çalışıp emek verilen işler yaparlarsa, lambadan çıkacak bir cine ihtiyaç duymayacakları mesajı veriyor. Kepez Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen oyun, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde çarşamba ve cumartesi günleri minik seyircileriyle buluşuyor.

Çocuklar için ücretsiz olarak sahnelenen Sinbad adlı oyun için her hafta iki okuldan öğrenciler Kepez Belediyesi’nin servisleriyle alınarak ücretsiz ulaşım sağlanıyor. Kültür sanat alanında önemli yatırımların yapıldığı Kepez’de öğrencilere tiyatro sevgisi aşılayan projeler, ilçenin sanat yönünden zenginleşmesini sağlıyor. Minikleri eğlendirirken aynı zamanda eğiten çocuk oyunu, sezon sonuna kadar minik izleyicileriyle buluşmaya devam edecek. Spordan eğitime, sağlıktan bilime kadar bir çok yatırımın yapıldığı Kepez’in çocukları, kültür sanatla iç içe büyüyerek,donanımlı insanlar olarak yetişiyor.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı