İşitme engelli çift Telat Taş ve Merve Öztürk'e ASMEK tercüman oldu

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 19/12/2016 22:24
İşitme engelli çift Telat Taş ve Merve Öztürk'e ASMEK tercüman oldu

Büyükşehir Belediyesi’ne evlenmek üzere müracaat eden işitme engelli çiftin duygularına ASMEK’in işaret dili öğretmeni tercüman oldu.


Kısa süre önce tanışıp evlilik kararı alan işitme engelli Telat Taş ve Merve Öztürk çiftinin başvurusu üzerine Büyükşehir Belediyesi, hem nikah törenine ev sahipliği yaptı, hem de genç çiftin duygularına tercüman oldu. Nikah memuru ile işitme engelli çift arasındaki iletişimi Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) sağladı. ASMEK İşaret Dili Öğretmeni Neslihan Yozgat, mutlu çiftin nikah merasimindeki duygu ve ifadelerini nikah memuru ve konuklara aktardı. Yozgat, nikah memurunun konuşması ve sorusu ile genç çiftin bir ömür boyu mutluluk için işaret diliyle ‘Evet’ dediği anın tercümanlığını yaptı.

MUTLULUĞA DOĞRU YOL ALIYORUZ

Oldukça heyecanlı olan genç çift, nikahın ardından tebrikleri kabul etti. Çiftin nikahına tercüman olan Neslihan öğretmen, damat Telat Taş’ın duygularını şöyle aktardı: “Tanışıp arkadaş olduk. Telefonda görüntülü olarak işaret diliyle sık sık birbirimizle konuşuyorduk ve aşık olduk. Ailelerimizin de onayıyla mutluluğa doğru yol alıyoruz.”

Gelin Merve Öztürk de “Sıkıntılı günler yaşadık, annemi ikna etmek biraz zor oldu ama sonunda o da razı oldu ve çok mutluyuz” şeklinde duygularını ifade etti.

ÜÇ ÇOCUK SÖZÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni evlenen çiftlere verdiği 3 çocuk tavsiyesinin hatırlatılması üzerine genç çift “İnşallah olur” ifadesinde bulundu. Genç çift ayrıca mutlu günlerine vesile olan ASMEK’e ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı