Hüseyin Kasap: Acentenize danışmadan trafik sigortası yaptırmayın!

Otomotiv - Yayın Tarihi: 30/09/2016 17:15
Hüseyin Kasap: Acentenize danışmadan trafik sigortası yaptırmayın!

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm sigorta acentelerinin tek yasal temsilcisi TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, trafik sigortası primlerinin halen istenilen seviyelere inmediğini, bu kapsamda, Hazine Müsteşarlığı tarafından çeşitli önlemler alınmaya devam edildiğini belirterek, son olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi nezdinde oluşturulacak prim sorgulama ekranının Ekim ayında faaliyete geçeceğini ifade etti.


Zorunlu trafik sigortasındaki prim sorgulama ekranını değerlendiren TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

“Tek bir ekran üzerinden tüm sigorta şirketlerinin primlerinin görülebileceği uygulama vatandaşlarımıza ve sigorta acentelerimize kolaylık getirecek, bu sayede fiyat araştırması için harcanan zaman ve emekten tasarruf sağlayabileceğiz.

 

Bu kapsamda, araç sahipleri bizzat fiyat sorgulaması yapabilecekleri gibi, acentelerinden de bu konuda yardım alabilirler. Ancak, ileriki günlerde sorun yaşamamaları için poliçe yaptırmadan önce mutlak suretle acentelerinden görüş almalarını ve poliçelerini acentelerinden yaptırmalarını tavsiye ediyorum.

 

Türkiye’de düzenlenen her yüz trafik sigortasının 93’ünü satan acenteler, ülkemizin her köşesine, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza, bu poliçeyi ulaştırıyor. Acenteler, poliçe tanzimi sonrası plaka değişikliği, araç satışı gibi nedenlerle yapılacak işlemlerde ve kaza anında vatandaşa yardımcı oluyor, onları bilgilendiriyor. Ayrıca, acentelerimiz tüm bu hizmetleri vatandaşlarımıza ücretsiz sunuyor. Yani, araç sahibi internette gördüğü fiyatın aynısı ile acentesinden poliçesini yaptırabilir, sonrasında tüm bu hizmetlerden ücretsiz faydalanabilir.

İhtiyaç duyan vatandaşlarımız, sigorta acentelerinin iletişim bilgilerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ya da ilgili Sigorta Şirketlerinin internet sayfalarından ulaşabilir. Trafik sigortası başta olmak üzere tüm sigorta poliçeleri hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilir ve poliçelerini yaptırabilirler.

 

Diğer yandan, teklif sorgulama ekranı uygulaması ile kişiler acentelerini değiştirmek zorunda bırakılmamalıdır. Yani vatandaş uygun fiyatlı poliçeyi yaptırmak için acente acente dolaşmamalı. Bu nedenle, tüm acentelere ülkemizde faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin tamamının trafik sigortasını satabilme yetkisi verilmeli, trafik sigortasında acenteler tek durak ofis hizmeti verebilmelidir.

 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı