Güney Kore Kültür Günü kutlandı

Döşemealtı - Yayın Tarihi: 27/10/2016 17:55
Güney Kore Kültür Günü kutlandı

Uluslararası Antalya Üniversitesi ve Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin işbirliğinde 'Kore Kültür Günü' düzenlendi.   


Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin Döşemealtı Kampüsü'nde düzenlenen etkinliğe, Güney Kore Ankara müsteşarı Dong Woo Cho, Rektör Vekili Prof. Dr. H.Tarık Oğuzlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Program öncesinde müsteşar Dong Woo Cho ve beraberindekiler, bir süre Rektör Vekili Prof. Dr. H.Tarık Oğuzlu ile iki ülkenin eğitim politikaları ve üniversitelerarası işbirliği hakkında görüştü.


KORECE DİL KURSLARI AÇILACAK


Müsteşar Dong Woo Cho, Antalya'da Korece'ye çok talep olduğunu, Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin de bünyesinde birçok ülkeden yabancı öğrenci olduğu için bu konuda avantajlı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. H.Tarık Oğuzlu ise "Üniversitemizde Koreli akademisyen bulunuyor. İleride yapacağımız etkinlikler açısından oldukça önemli. Talep olması durumunda Korece kursu açmayı düşünebiliriz" dedi. 
Öte yandan Kore geleneksel kıyafeti 'hanbok'un denendiği etkinlikte, Koreli grup Arariyo müzikleri ve danslarıyla etkinliğe renk kattı.

 
Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı