''Tehlikeli Emir''le ilgili emniyetten açıklama geldi!

Gündem - Yayın Tarihi: 12/01/2018 17:03
''Tehlikeli Emir''le ilgili emniyetten açıklama geldi!

10 Ocakta basında ''Tehlikeli Emir, Durmayan araca tır barikatı, Film değil gerçek'' başlıklarıyla yer alan haberlerle ilgili Antalya Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı.


Yapılan açıklamada çıkan haberlerin asılsız olduğu ve Tır şöförüne olası bir kazayı engellemek için ''dur'' ihtarında bulunulduğu belirtildi.

İşte açıklamanın tam metni:

"10 Ocak günü basın ve Yayın Organlarında “Durmayan araca tır barikatı, Film Değil Gerçek, Tehlikeli emir, Polis anons etti tır şoförü aracı sıkıştırdı, Polisten tankere tehlikeli emir, Polisten tankere aracı sıkıştır, Tanker aracı böyle durdurdu, Polis dur dedi tanker yakaladı” başlıklarıyla haberlerin yer aldığı görülmüştür.

08 Ocak günü Manavgat ilçesinde Trafik Denetleme Büro Amirliği görevlilerince yapılan trafik uygulaması esnasında durumundan şüphelenilen 07 X XXXX plakalı araç “Dur” ikazına uymayarak uygulama noktasından geçerek kaçması üzerine görevlilerimizce megafon ve sirenle “Dur” ikazında bulunulmuş ve araç takibe alınmıştır.

Takip sırasında, Bahçelievler Mahallesinde tali yoldan ana yola doğru, takip edilen aracın önüne tır çıktığı fark edilmesi üzerine görevlilerimizce kaza meydana gelmemesi için tır şoförüne ve kaçak araç sürücüsüne “Dur” ikazında bulunulmuş, süratli seyreden ve kaçan araç sürücüsü o esnada anayola çıkmış bulunan tırı fark edince yoluna devam edemeyerek durmuştur.

Araç sürücüsü S.E.K. (28)’ye “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak” suçundan adli işlem yapılmış ve eksikliklerinden dolayı 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerince toplam (4.379) TL ceza uygulanarak araç trafikten men edilmiştir.   

Basında yer aldığı gibi görevlilerimiz kaçan aracın yakalanabilmesi için tırın sıkıştırması konusunda herhangi bir anons yapmamış, takip esnasında tali yoldan ana yola doğru kaçan aracın önüne çıkış yaptığı görülen tır şoförüne kaza meydana gelmemesi için “Dur” ikazında bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı