Sosyal medya ÖSYM'nin hatasını konuşuyor

Gündem - Yayın Tarihi: 12/08/2017 18:38
Sosyal medya ÖSYM'nin hatasını konuşuyor

ÖSYM, yerleştirme sonuçları hesaplanırken hata yapıldığını açıkladı. Bu açıklamaya göre 1110 adayın yerleştiği yer değişti. Bunun dışında yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşen 1499 aday ise dışarıda kaldı. Yerleşemeyen 1628 aday ise üniversitede bir bölümü kazanmış oldu. ÖSYM'nin bu hatası sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. İşte ÖSYM'ye gösterilen tepkiler...  


ÖSYM'nin yaptığı hata sonucu  bin 110 adayın yerleştiği program değişti. Ayrıca bu hata sonrasında daha önce bir yere yerleşemeyen yani kazanamayan 1628 aday, bir üniversite programına yerleşti. Fakat esas sıkıntılı olan kısım ise bu hata sonucunda 1499 öğrenci ise artık üniversite öğrenci değil yani herhangi bir yere yerleşemedi. ÖSYM'nin bu hata sonrasında açıklamasında sadece özür dileyerek geçiştirmesi ise her kesimden kişiler tarafından şiddetli bir şekilde tepki aldı. Twitter'da "ÖSYM" ve "bin 110" etiketi ile herkes öfkesini dile getirdi. Sınav saati olarak verilen 09.45'den bir dakika sonra gelen öğrencileri sınava almayan ÖSYM'nin bu hatayı sadece özür dilemek ile geçirmesi ise bu tepkilerde en çok vurgulanan konu oldu. İşte ÖSYM'nin skandal yerleştirme sonuçları hatası için yapılan yorumlar...

* Düşünün,Üniversiteye yerleştiniz diye kutlama yapıyorsunuz ve sabah uyanınca ÖSYM,"pardon siz yerleşmemişsiniz" diyor.

#ÖSYM yine çarşafa dolandı! Binlerce aday kazanmışken kazanamadı,binlercesi de açıkta kalmışken kazanır duruma geldi!Bravo ÖSYM!!!

ÖSYM ye demişler ; Sonuçları neden değiştiriyorsun. ÖSYM demiş, nerem doğru ki?

Acaba ösym Bin 110 adayın yer değişikliğinin gerekçesini nasıl açıklayacak. Yazık kurulan hayallere. Çok geçmiş olsun yavru ceylanlar

ÖSYM'de acil şekilde revizyon gerekli. Bu kadar hata olmaz. Sorumlular kurumdan uzaklaştırılmalı , işin ehli insanlar göreve getirilmeli.

ÖSYM yine binlerce öğrencinin kaderiyle oynadı. İstifa etmek yerine sadece özür diliyorlar. Beceremiyorsunuz bırakın gidin artık.

Ne kadar beceriksiz varsa #ÖSYM'ye topladılar.Yerleştirme sonuçlarındaki bu hata affedilmez.Sorumluların istifa etmesi gerekmiyor mu?

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı