Murapaşa Belediyesi'nden Başaran Business Hotel'e kıyak, Kızıltoprak Mahallesine ceza...

Güncel - Yayın Tarihi: 09/10/2017 12:12
Murapaşa Belediyesi'nden Başaran Business Hotel'e kıyak, Kızıltoprak Mahallesine ceza...

Murapaşa Belediyesi, 28 Temmuz'da Kızıltoprak Mahallesi'ni asfaltlamaya başladık yedip, sadece 100 metre Başaran Business Hotel önüne asfaltlayarak mahalleyi tek ettiği günün üzerinden 75 gün geçmesine rağmen hala asfalt işlemine başlamaması,  belediyenin kaynaklarını Başaran Business Hotel için kullandığını, vatandaşını ise hiçe saydığını gösteriyor.


BELEDİYE KAYNAKLARI OTELE

Muratpaşa Belediyesi Temmuz ayında basına geçtiği haber ile Kızıltıprak Mahallesi'nde asfalt çalışmasına başladığını belirtmesinin üzerinden 2,5 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, mahallinin beklediği asfalt çalışmasına hala başlamadı.

28 Temmuz'da 917 Sokak'ın girişinde yapımı yeni tamamlanan Başaran Business Otel için yapılan asfalt 'mahalleye asfalt başladı' haberi ile verilirken, bunun bir kandırmaca olduğu ortaya çıktı.

Bu olaydan sonra Muratpaşa Belediyesi, tarihe vatandaşına yalan söyleyen belediye olarak geçerken, bunun Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın talimatı ile mi, yoksa kendine görev edinmiş bir yetkilinin talimatıyla mı yapıldığı ise cevap bekliyor.

Belediye yetkilileri kendi sitesinden yayınladığı ve gerçeği yansıtmayan haber ile igili hiç bir açıklama yapmazken, Başkan Ümit Uysal'ında olay karşısında sessiz kalması olaydan bilgisi olduğunu gösteriyor.

MURATPAŞA BELEDİYESİ'NİN SİTESİNDE BULUNAN ASFALT HİZMETİ HABERİ

Haber Tarihi :30 Temmuz 2017 Pazar

Haber linki..
https://muratpasa-bld.gov.tr/haber/37330/3/kiziltopraktasifirasfalt

HABER
Muratpaşa Belediyesi, 22 bine yaklaşan nüfusuyla Kızıltoprak Mahallesi’nin Ali Çekinkaya Caddesi ve Termessos Bulvarını doğu batı aksında birbirine bağlayan 917 Sokak’ta asfalt çalışmasını tamamladı.
Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Fener Mahallesi’nde asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaldırım düzenlemelerini sürdürürken Kızıltoprak Mahallesi’nin cadde ve sokaklarının yenilenmesine başladı.

Ekipler ilk olarak Kızıltoprak’ın ana ulaşım akslarından, Ali Çekinkaya Caddesi ve Termessos Bulvarı’nı doğu batı aksında birbirine bağlayan 917 Sokak’a girdi. Yaklaşık bin 200 metre uzunluğundaki sokağın Ali Çetinkaya girişinden başlayan çalışmalar kapsamında ilk olarak yıllar içinde çukurların oluştuğu, elektrik, su ve kanalizasyon çalışmaları sonrası yamaların çöktüğü asfalt tamamen kazındı. Eski asfaltından tamamen arındırılan sokak, sonrasında sıcak asfaltla kaplandı.
 
 

BELEDİYE OTEL SAHİBİNİ KORUYOR

Kızıltoprak Mahallesi'nde yapılan doğalgaz çalışması nedeniyle mahalle yolları 1 yıldır asfalt beklerken, yaklaşık 1200 m uzunluğundaki 917 sokağın otel önü ilk yüz metresinin asfatlanması, 'kim bu otel sahibi, belediye ile ilişkisi hangi düzeyde' sorusunun sorulmasına neden oldu.

Mahalleye asfaltın ne zaman başlanacağı konusunda cevap bekleyen mahalle sakinleri, her gün yamalı ve köstebek yuvasına dönmüş yollardan işine ve evine gidip geliyor. 

Yapılanların bir belediyeye yakışmadığını, konu ile ilgili hiç bir açıklamanın yapılmamasının ise mahalle halkını tanımadığı anlamını taşıdığına dikkat çeken vatandaşlar, Antalya'ya yapılan yatırımlara karşı olmadıklarını, hizmet bekleyen mahalleliye yalan söylenerek otele hizmetin kılıfına uydurulmasının ise Başkan Ümit Uysal'a yakışmadığını dile getirdi.

 
 
 
Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı