Her adımında güvenlik olan proje

Güncel - Yayın Tarihi: 14/11/2017 13:19
Her adımında güvenlik olan proje

İnşaat aşamasında sağlamlık, yaşam zamanı ise güvenlik, komşuluk, lüks ve doğal yaşam sunan Vali Konakları 1 ve 2 projeleri, dikkat çeken artıları ile farklılığını ortaya koyuyor.


Döşemealtı bölgesinde Vali Konakları 1 projesi ile başlayan ‘4 mevsim mutluluk, 365 gün tatil’ fırsatı, Vali Konakları 2 projesi ile devam ediyor. 2015 yılında başlanıp iki yıl gibi kısa bir sürede bitirilen Vali Konaklar 1’de yaşam devam ederken, özellikle alt yapı detayları dikkat çekiyor.

İTFAİYE GELMEDEN MÜDAHALE ŞANSI

Her türlü olasılıklar düşünülerek alt yapı çalışması özenle yapılan Vali Konakları 1 projesinde villa ve dairelerde bulunan yangın alarmları, insan hayatına verilen değeri gösteriyor. Olası yangın anında akıl ev sistemlerine entegre çalışan alarm sistemi, ev sahibi ve çevre sakinlerinin yangına müdahalesini hızlandırıyor. Belirli aralıklarla site içindeki yol kenarlarına konuşlandırılan yangına müdahale kutuları ile site sakinleri itfaiye gelmeden yangına müdahale edebilecek şekilde konumlandırılırken, kullanımın pratik olması da soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor. Aynı sistem Antalya’nın en büyük konak projesi olan Vali Konakları 2 içerisinde de yer alacak.

İNSAN VE HAYVAN HAYATINA ÖNEM

Vali Konakları 1 ve 2 projesinin başındaki isim Antalya Vali eski Yardımcısı Turan Eren, Antalya’da çok az projede düşünülen müdahale kutularının itfaiye beklemeden müdahale etmek için düşünüldüğünü söyledi. Her türlü olasılıklar değerlendirilerek uyarı ve müdahale sistemlerini Vali Konakları projelerine koyduklarının altını çizen Eren, insan hayatının yanı sıra konaklarda çeşitli evcil hayvanların yaşadığını belirtti, nefes alan her canlının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Vatandaşların konut alırken bu tip tedbirleri düşünülmüş projelere yönelmelerini tavsiye eden Eren, bizim yaptığımız projelerde ‘itfaiye geç kaldı, yangın büyüdü, itfaiye sokağa giremedi, itfaiye gelmeden ev yangına teslim oldu, vatandaşlar kova ile yangını söndürmeye çalıştı’ gibi serzenişler ve ülke gerçekleri geride kaldı’ dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı