Antalya'da yine bilindik manzara, yine görevini yerine getirmeyen müteaahit ve yetkililer.

Güncel - Yayın Tarihi: 06/10/2017 12:24
Antalya'da yine bilindik manzara, yine görevini yerine getirmeyen müteaahit ve yetkililer.

Antalya'nın her ilçesinde görmeye alıştığımız güvenlik tedbirsiz inşaat şantiyelerinden biri daha Karşıyaka Mahallesi'nde objektiflerimize takıldı. Etrafı tamamen güvensiz ve hiç bir uyarı levhası olmayan bu şantiye, mahalleli için büyük tehlike oluşturuyor.


Sokak aralarında çocukların oynadığı bölgede karşımıza çıkan şantiye, etrafı tamamen açık ve tehlike saçıyor. Bir çocuğun veya hayvanın şantiye alanına girmesi olası bir kazayı beraberinde getirebilir, ialeler için acı bir tablo ortaya çıkabilir.

Tüm bu gerçeklere rağmen ne sorumlu belediye bu konuda yeterli denetimi yürütüyor, ne de vatandaşlar duyarlılık sergileyerek bu durumu şikayet ediyor.

Müteahhit, yapı denetim firması ve şantiye şefi ise adeta insanların hayatını tehlikeye atacak bu manzara karşısında sorumluluklarını yerine getirmiyor.

Bumanmzara karşısında sadece duat etmek kalıyor, umarız bir kişinin canı yanmaz, umarız müteahhit dahil sorumlular olası can kaybında tazminat ile karşı karşıya kalmaz, umarız bir canlı şantiye nedeniyle engelli duruma düşüp hayatı kararmaz.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı