Akdeniz Üniversitesi’nde Avrupa Günü Paneli

Eğitim - Yayın Tarihi: 02/05/2017 17:03
Akdeniz Üniversitesi’nde Avrupa Günü Paneli

Akdeniz Üniversite’si AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM), Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği’nin katkıları ile 09 Mayıs Avrupa Günü kapsamında “AB Sürecinde Uluslararası Göç ve Mülteci Hareketleri: Fırsatlar ve Tehditler” konulu panel düzenliyor.


Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek “AB Sürecinde Uluslararası Göç ve Mülteci Hareketleri: Fırsatlar ve Tehditler” isimli panel, yurtiçinden ve yurtdışından akademisyen, araştırmacı ve uygulamadan gelen pek çok uzmanı bir araya getirecek.

Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol Esen’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde, Türkiye ve Avrupa’da gündemde kalmaya devam eden göç ve mülteci hareketleri ile ilgili konular ele alınacak. Uluslararası göç, çok kültürlülük ve hizmetlerin kültürlerarası açılımının Avrupa bütünleşme sürecini önemli ölçüde etkileyen konular olduğunu söyleyen Prof. Dr. Erol Esen; 2011 Nisan’ında başlayan Suriye iç savaşının, kitlesel göç hareketlerini beraberinde getirdiğini ve Türkiye’yi yeni politikalara, yasal düzenlemelere ve uygulamalara zorladığını kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 9 Mayıs Salı günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek panelin herkese açık olduğunu belirten Prof. Dr. Erol Esen, ilgi duyan tüm Antalya’lıları beklediklerini söyledi.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı