DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak’tan birlik çağrısı

Siyaset - Yayın Tarihi: 05/01/2017 17:19
DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak’tan birlik çağrısı

DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, terörün tüm ülkelerin ortak sorunu olduğunu ve her an her ülkede terör olayı yaşanabileceğini belirterek, “Ülkemizde bir terör olayı olduğunda konsolosluklardan ‘Antalya’ya, İstanbul’a gitmeyin’ şeklinde uyarılar geliyor. Ancak aynı durum Fransa’da, Almanya’da yaşandığında böyle olmuyor. Buna karşıyız. Antalya için, Türkiye için bununla tüm partiler olarak birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.


DSP Antalya İl Teşkilatı AntalyaBurada Yayın Grubu sahibi Murat Seyirci’yi ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Ahmet Çakmak, İl Sekreteri Resul Olgun, İl Sekreter Yardımcısı Evrim Çoban, Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Çeçen, Basın Danışmanı Nüzhet Şirin yer aldı.

Burada açıklamalarda bulunan DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, Antalya’nın turizm ve tarıma dayalı bir şehir olduğunu belirterek, Antalya’nın Türkiye ekonomisine yön veren bir şehir olduğunu ancak kentte siyaset yapan siyasetçilerin bu durumun farkında olmadığını söyledi. Türkiye’deki kavga siyasetinin halkı bezdirdiğini ifade eden Çakmak, Antalya’daki siyasetçilere seslenerek “Asıl işimiz Antalya olsun.” mesajı verdi.

Terör olaylarına da değinen Çakmak, terörün tüm ülkeleri tehdit ettiğini ifade ederek “Paris’te, Berlin’de, İstanbul’da ya da Antalya’da terör olayı olabiliyor. Ancak Antalya’da ya da Türkiye’de yaşandığı zaman Türkiye güvensiz bir ülke imajı çiziliyor. Konsolosluklar Türkiye’ye gitmeyin uyarılarında bulunuyor. Antalya Türkiye’de turizmin başkenti… Turizm barış ve kardeşlik demek. Antalyalı siyasetçiler olarak bununla mücadele ederek sadece Antalya ya da Türkiye güvensizmiş gibi bir algı yaratılmasına izin vermemeliyiz.” dedi.

 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı