Trafik rahatlayacak...

Döşemealtı - Yayın Tarihi: 10/10/2017 12:21
Trafik rahatlayacak...

Döşemealtı Belediyesi, Bahçeyaka Mahallesi’ne bağlı Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’ni adeta yeniden inşa ediyor.  Kapalı Pazaryerinin yanında ki 9 metrelik yol 20 metreye çıkartılırken her iki tarafa yayalar için kaldırım ve yağmursuyu baskınlarını önlemek içinde yağmur suyu drenaj hattı kuruyor.


Trafik rahatlayacak…

Döşemealtı İlçesi’nin merkez mahallelerinden Bahçeyaka Mahallesi’nin en işlek caddeleri arasında yer alan Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi yeni düzenlemeyle hem araç hem de yayaların rahatlıkla kullanabileceği standartlara getiriliyor.

Yayalar için kaldırım…

Özellikle pazarın kurulduğu Cuma günleri yayalar ve araç sürücüleri için tehlike yaratan 9 metrelik yol genişletilerek 20 metreye çıkartılıyor. Orta refüj ile bölünmüş yola çevrilen Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’nde yayalar için de her iki tarafa kaldırım yapılacak.

Yağmursuyu drenaj hattı kuruluyor…

Pazar alışverişine gelen esnafın ve vatandaşların yağmur sularından etkilenmemesi için de caddenin alt yapısına yağmursuyu drenaj hattı kurulacak. Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri ekipleri alt yapısı tamamlanan caddeyi sıcak asfalt ile kaplayıp 15 gün içerisinde hizmete açmayı planlıyor. 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı