Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e borcunu öde çağrısı

Döşemealtı - Yayın Tarihi: 16/04/2018 16:19
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e borcunu öde çağrısı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Müze Konseptli Cami” temasıyla sürekli olarak sosyal medya hesaplarından yayınladığı ancak ne varki açılışını dahi yapamadığı caminin, müteahhidine borcunu ödemediği ortaya çıktı.


Borcu ödenmeyen ‘Müze Konseptli Cami’

ANTALYA’NIN Döşemealtı İlçesi CHP’li Belediye Başkanı Turgay Genç’in talimatıyla ilçe merkezinde yaptırılan “Müze Konseptli Cami’ projesinin anahtar teslimi zamanında yapılmasına rağmen, hakediş bedellerinin büyük bir bölümünün müteahhid firmaya ödenmediği ortaya çıktı. Projeyi üstlenen inşaat firmasının, ödemeleri almadığı gerekçesiyle ekonomik anlamda zor anlar yaşadığı belirtildi.

MÜTEAHHİT FİRMA MAĞDUR EDİLDİ

Projeyi üstlenen müteahhit firmanın iş veren temsilcisi Erhan Özbek, işi tam anlamıyla profesyonel bir şekilde, sözleşme şartnamelerine uygun zamanında teslim etmelerine rağmen, hakediş karşılığı olan rakamı Döşemealtı Belediyesi’nden alamadıklarını söyledi. Özbek, “Çok uzun süredir söz konusu Belediye Başkanı Turgay Genç ile borcun ödemelerinin tamamlanması hususunda görüşmelerimizden sonuç alamadık. Ekonomik anlamda zor anlar yaşıyoruz. Caminin yapımında çalıştığımız firmalara ücretlerini biz ödedik ancak bu harcamalara karşın alacaklarımızı belediyeden alamadık.

Bu bağlamda mağdur durumdayız. Borcunu ödemediği camide, Belediye Başkanı Turgay Genç’in nasıl olupta namaz kılacağını, böyle bir durumda ibadet edeceğini hayal bile edemiyorum. Bir çok işçinin ahı üzerindedir diye düşünüyorum. Cami çok yakında haciz dosyalarıyla anılmaya başlanırsa şaşırmamak gerekir” dedi.

ÖDEMELER YAPILMADI

Özbek açıkmalasına şöyle devam etti; “Döşemealtı Belediyesi ile aramızda yapılan sözleşme ile ‘Türkiye ‘ nin ilk müze camii’ diye lanse edilen işlerle ilgili dökümanlar ek de bilginize sunulmuştur. İşin tamamı  7.483.669,30  + KDV = 8.830.729,83 TL’dir.  İş tamamen eksiksiz olarak geçici kabul tutanağı 25.12.2017 tarihinde teslim edilmiştir. Bu güne kadar 2.404.095,28 TL tarafımıza ödeme yapılmıştır.

Yine ilk temlik 29.09.2017 tarihinde yapılmış, daha sonra 3 temlik daha yapılarak toplam 5.213.000,00 TL temlik yapılmıştır.  Ancak belediye bu temliklere sadece 950.000 TL ödeme yapmıştır.  Bugün itibari ile temlik firmalarının 4.263.000,00 TL, bizim ise  1.213.634,50 TL alacağımız vardır.  Tabi belediye temlik firmalarına ödemesini yapsaydı orada da bulunan yüzde 20 ve yüzde 30 blokedeki para olan 1.184.400  TL’ lik  miktar da tarafımıza ödenecekti. Sonuç olarak belediye bize bu paraları ödemediği için, bizi çok zor duruma sokmuştur”

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı