CHP 93 yaşında

Oda, Parti, Dernek, Koop. Seçimleri - Yayın Tarihi: 09/09/2016 17:42
CHP 93 yaşında

CHP'nin kuruluşunun 93. yıl dönümü, Demre'de düzenlenen törenle kutlandı. 


Cumhuriyet Alanı'ndaki kutlamaya, CHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Caner, Kadın Kolları Başkanı Bedia Sarıoğlu, CHP Gençlik Kolları Başkanı Mete Hakan Caner, CHP eski İlçe başkanları Nusret Bayar, Ünal Çetinkaya, Zühre Doğan ve partililer katıldı.CHP İlçe Başkanı Mustafa Caner'in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.


CHP İlçe Başkanı Mustafa Caner, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, Türkiye Cumhuriyeti'nin koca çınarı olan CHP'nin 93 yaşında olduğunu söyledi. CHP'nin kurtuluşun ve kuruluşun partisi olduğunu kaydeden Başkan Caner, "Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıttır. Mustafa Kemal Atatürk, 'Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir. CHP'nin yörüngesi Mustafa Kemal Atatürk'tür. CHP, bu ülkenin geleceği ve çimentosudur" dedi.

CHP'NIN KURULUSUNUN 93. YIL DONUMU, KASTA DUZENLENEN TORENLE KUTLANDI. (FOTO:KAS-DHA)

KAŞ'TA DA TÖREN DÜZENLENDİ


Kaş'ta düzenlenen törene ise CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamayligil, Kaş İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Kocakehya, Kaş Belediyesi eski Başkanı Musa Bilgiç, eski ilçe başkanları Süleyman Özer, Mehmet Zorlu, belediye meclisi üyeleri ve partililer katıldı.


Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Bihlun Tamayligil, CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının güvencesi olduğunu söyledi. CHP'nin dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Türkiye'de aydınlanmanın yolunu açan parti olduğuna değinen Tamayligil, "Ulusal mücadelenin omurgasının oluşturarak, devleti kuran CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi boyunca büyük dönüşümlere öncülük etmiştir" dedi. Tamayligil, konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

 
Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı