Çanakkale'de Şahadet öğrencilerle buluştu

Kültür-Sanat - Yayın Tarihi: 14/12/2016 10:30
Çanakkale'de Şahadet öğrencilerle buluştu

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde Çanakkale Savaşı'nı anlatan 'Çanakkale'de Şahadet' adlı tiyatro oyunu öğrencilerle buluştu.


Ankara Orta Oyuncuları tarafından sahnelenen Çanakkale'de Şahadet adlı tiyatro oyunu Kaş Belediyesi'nin katkılarıyla Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi'nde sahnelendi. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği tiyatro oyununu İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Okul Müdürü Ahmet Albayrak ve öğretmenler de izledi. Ünal Çeken'in yazıp yönettiği tek perdelik oyunda Ünal Çeken, Gamze Köse, Büşra Daştanbek, Aykut Yıldırım, Oktay Ayaz, Yasemin Uyar, Volkan Akyıldız, Özcan Bahar, Muzaffer Cangöl, Naim Kulabaş, Erkut Yılmaz, Nurgül Özsoy, Meryem Çepken, Hatice Büyükbel, Şeyma Kaan, Büşra Gülhan, Yeşim Koçoğlu ve Sıla Dalarslan rol aldı.

Oyun sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan ve Okul Müdürü Ahmet Albayrak, oyunun yazarı, yönetmeni ve baş rol oyuncusu Ünal Çeken ve sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti.


Faruk Atılgan, "Çanakkale Savaşı, Türk ulusunun bağımsızlığına giden yolun başlangıcıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözü Çanakkale'de yazıldı. Çanakkale bir destandır. Bu destanı bugün bir kez daha burada, sanatçıların dilinden yaşadık. Başta sanatçılarımıza, katkılarından dolayı Kaş Belediye'mize teşekkür ediyorum" dedi.

 
Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı