Türel, Eto’o ile birlikte anlamlı proje kapsamında sahaya çıktı

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 19/05/2017 14:37
Türel, Eto’o ile birlikte anlamlı proje kapsamında sahaya çıktı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un dünyaca ünlü futbolcusu Samuel Eto’o ile birlikte “Maddeye Bağlanma Spora Bağlan” sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahaya çıktı.   


Eto’o’nun Türk Milli Takımı formasını giydiği maçın başlama vuruşunu yapan Başkan Türel, madde bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmak için yapılan projenin önemine dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in danışmanlığını yaptığı gençleri madde bağımlılığı, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutup sporla buluşturmak amacıyla “Maddeye Bağlanma Spora Bağlan” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında gösteri maçı düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada Antalyasporlu yıldız futbolcu Samuel Eto’o Türk Milli Takımı formasıyla sahaya çıktı.

BAŞLAMA VURUŞUNU TÜREL VE ÇALIMBAY YAPTI

Karşılaşmanın başlama vuruşunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile Samuel Eto’o yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür gibi Antalya protokol üyelerinin Eto’o ile birlikte yer aldığı takım, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinin bulunduğu takıma karşı oynadı.

ETO’O’YA YOĞUN İLGİ

Başkan Türel, eşi Ebru Türel, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ve çok sayıda taraftar ile proje destekçisi karşılaşmayı heyecanla izledi. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Muhammed Şefik Yılmaz ile Bilgehan Od’un başlattığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in danışmanlığını yaptığı, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin organize ettiği gösteri maçı yarı sahada 10’ar dakikalık 2 devre halinde oynandı. Karşılaşmayı Eto’o’nun yer aldığı protokol takımı 5-4 kazandı. Maçta 2 gol atan Samuel Eto’o, iki takım oyuncularından da seyircilerden de yoğun ilgi gördü.

FARKINDALIK PROJESİ

Başkan Menderes Türel, gösteri maçının ardından yaptığı konuşmada madde bağımlılığı ile ilgili önemli mesajlar verdi. Türel, “Son derece önemli bir sosyal sorumluluk projesi. Özellikle madde bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili bir farkındalık yaratmaya yönelik bir proje. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi böyle bir teklifi getirdiğinde ben de seve seve destekleyeceğimi, hatta kendim de oynayacağımı söylemiştim. Ama dizimde küçük bir problem olduğu için bugün oynayamadım. Bu gibi projelerde gençlerimizi ne kadar spora teşvik edersek o kadar çok uyuşturucudan, madde bağımlılığından uzaklaştırmış oluyoruz” dedi.

‘SLOGAN ÇOK DOĞRU’

Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işin uzmanı doktorlarımız ve geçlerin psikolojiyle ilgili durumlarını değerlendiren hekimlerimizle konuşuyorum. Çok net şunu söylüyorlar; çocukluğunda, gençliğinde sporla ilgilenen bir tek kişinin bile uyuşturucu müptelası olduğuna şahit olmadık. Yani slogan çok doğru; Spora Bağlan Maddeye Bağlanma. Dolayısıyla gençlerimizi spora ne kadar çok teşvik edersek bu kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmış oluruz. Çünkü birçok tıbbi, ilmi çalışma açık ve net bir şekilde gösteriyor ki sporla ilgilenen gençlerimizi, çocuklarımızı hiçbir şekilde uyuşturucuyla ilgisi uzaktan yakından olmuyor. O yüzden bu farkındalığı yaratmaya çalışıyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 
Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı