Toplu ulaşımda çözüm

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 20/02/2018 09:58
Toplu ulaşımda çözüm

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı ‘Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ ile 3 saniye içinde kendisine bir muhatap bulan vatandaşın yaşadığı sorunlar bir telefonla anında çözülüyor


 Antalya Büyükşehir Belediyesi, yenilenen çağrı sistemi ile vatandaşa anında yanıt veriyor. Ekim ayında hizmete giren ‘Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ ile vatandaş ulaşımda yaşadığı sıkıntıları ya da önerisini 0242 606 07 07 çağrı merkezine bildiriyor. En geç 3 saniye içinde kendisine muhatap bulan vatandaş, ilgili birime aktarılıp talebini iletiyor. Çözüm için ilgili birimler hemen harekete geçiyor. Durum değerlendirilip, çözüme ulaşıldıktan sonra vatandaş SMS’le bilgilendiriliyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’nin hızı ve işlerliğini geçtiğimiz gün yaşanan bir olayda test etti. Yeni Emek Muhtar Evi’nin açılışında Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan, Başkan Türel’e toplu taşıma güzergâhı ile ilgili bir talebini dile getirdi. 

Antalyalıların da sistemle ilgili izlemesi gereken yöntem şöyle; 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezini arayan vatandaşlar durak numarasıyla hat sorgulama, Antalyakart işlemleri ve ulaşım danışma ve şikayet hattı seçeneklerinden birini seçiyor. Arayan vatandaşların Ulaşım Danışma ve Şikayet Hattını tuşlamaları durumunda herhangi bir bekleme süresi olmaksızın ortalama 3 saniye içinde vatandaş temsilcisine bağlanıyor. 

Araç içi kameralar hizmette

Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi, araçlarda değerli eşyalarını unutan veya herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlara da yardımcı oluyor. Vatandaşların olayın gerçekleştiği hat ve saat bilgilerini paylaşmaları durumunda araç kamera kayıtları incelenerek, sorun çözüme kavuşturuluyor.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı