E Devlet ile soyağacı sorgulama ne zaman hizmete açılacak?

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 12/02/2018 17:50
E Devlet ile soyağacı sorgulama ne zaman hizmete açılacak?

E-devlet giriş sistemi üzerinden erişime açılan alt üst soy ağacı bilgisi sorgulama işlemi yaşanan büyük yoğunluk nedeniyle geçici bir süreliğine durduruldu. 


Hizmetin hayata geçirilmesi ile milyonlarca kişi soyağacı sorgulama işlemini yapmak için turkiye.gov.tr adresine akın etti. Bazı vatandaşlar hızlı davrandığından dolayı soy bilgisine ulaştı. Ulaşamayanlar ise günlerdir sisteme erişimin açılmasını bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde hizmete açıldığı duyurulan soy ağacı sorgulama işlemi için çok kısa bir sürede yüzbinlerce kayıt oluşturuldu. Bu hizmet özellikle sosyal medyada hızla duyuldu. Bu nedenle alt üst soy ağacı bilgisi sorgulamak isteyen vatandaşlar e-devlet'in resmi internet sitesine akın etti. Turkiye.gov.tr adresine giren kişiler kötü bir haberle karşılaştı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, hizmette yaşanan yoğunluk nedeniyle erişimin geçici bir süreliğine durdurulduğunu belirtti. O günden bu yana milyonlarca kişi ''soyağacı sorgulama ne zaman açılacak'' sorusunun yanıtını araştırıyor. Son dakika gelen bilgilere göre, E Devlet giriş ile sistemin ne zaman açılacağı belli oldu.

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı