Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde ki koordinatörlerin görevine son verildi.

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 09/03/2018 23:39
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde ki koordinatörlerin görevine son verildi.

Bütünşehir yasası kapsamında 2016 yılında çıkarılan Norm Kadro Yönetmeliği ile ilçelerde ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlüklerin kurulabileceği düzenlenmişti. Yapılan son güncelleme ile koordinatörlükler tamamen kaldırıldı.


Konu ile ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir belediyesinde çalışan tüm koordinatörlerin görevine son verildiğini kaydetti.

Türel yaptığı yazılı açıklama ile, “6360 Sayılı Büyükşehir Yasasıyla tüm il sınırlarının hizmet alanına dahil edilmesiyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlanmıştır.

2016 yılında çıkarılan Norm Kadro Yönetmeliği ile ilçelerde ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlüklerin kurulabileceği düzenlenmiştir. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir koordinatörlükler ve şube müdürlükleri şeklinde teşkilatlanmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart 2018 tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlüklerin kaldırıldı.
“30 Büyükşehir Belediyesine de İçişleri Bakanlığı tarafından tamim edilerek duyuruldu. Bu tamim doğrultusunda diğer tüm büyükşehir belediyeleri gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da 9 Mart 2018 tarihinde yapılan tebligatla koordinatörlerin görevi sona ermiştir.

Tebliğin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koordinatörlerle toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti. 

Etiketler:
YORUMLAR
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı